Kosmetyki i zdrowie

Afrin Pure Sea Baby na swobodny oddech

Oczyszczanie noska u malucha, to czynność która powinna wejść w nawyk młodym rodzicom. O ściąganiu kataru i nawilżaniu błon śluzowych w nosku dziecka trzeba pamiętać nie tylko przy chorobie. Nos zapewnia swobodne oddychanie, nawilża i oczyszcza wdychane powietrze oraz wpływa też na barwę głosu.

Wspomaganie naturalnego czyszczenia noska 

Proces oczyszczania noska dziecka przebiega w sposób naturalny, jednak trzeba go wspomagać. Komórki błony śluzowej wytwarzają śluz, który wyłapuje wszelkie zanieczyszczenia, takie jak kurz, czy alergeny. Przechwycone i unieruchomione w śluzie zanieczyszczenia usuwane są za pomocą rzęsek, które znajdują się na powierzchni śluzówki. Warto pamiętać, że czysty nosek u niemowlaka jest gwarancją jego zdrowia. Kiedy malec oddycha nosem do jego płuc dociera ciepłe, nawilżone i oczyszczone powietrze. Dzięki temu cały organizm jest też lepiej dotleniony. Szczególnie w zimie trzeba dbać o nawilżanie powietrza w pokoju dziecka, gdyż zapobiega to wysychaniu rzęsek znajdujących się w błonie śluzowej. Śluz jest stale obecny w nosku, a jeśli zaschnie nie można go usuwać na siłę, lecz za pomocą sprayu, gruszki kauczukowej lub specjalnego aspiratora.

Jak oczyszczać nosek malucha?

Zanim do noska malucha wprowadzimy gruszkę do nosa lub specjalnie do tego przeznaczony aspirator (urządzenia te możemy kupić w aptekach), należy rozpuścić zalegającą i zaschniętą wydzielinę. Do rozpuszczenia i oczyszczenia, a także do nawilżenia błon śluzowych możemy użyć soli fizjologicznej lub wody morskiej w sprayu. Powinniśmy wybierać preparaty przeznaczone specjalnie dla dzieci takie jak woda morska Afrin Pure Sea Baby, która posiada specjalną cienką końcówkę ułatwiająca aplikację, którą z łatwością umieścimy w małym nosku niemowlaka. Afrin Pure Sea Baby jest bezpieczy i można go stosować przez długi czas. Spray ułatwia usunięcie zaschniętej wydzieliny, która może podrażniać błony śluzowe. Więcej o zastosowaniu tego produktu dowiemy się na stronie:http://www.consumerhealth.bayer.com.pl/pl/przeziebienie/afrin-pure-sea/ 

Uwaga! Powyższa porada jest jedynie sugestią i nie może zastąpić wizyty u specjalisty. Pamiętaj, że w przypadku problemów ze zdrowiem należy bezwzględnie skonsultować się z lekarzem!

Źródło obrazka wyróżniającego: www.consumerhealth.bayer.com.pl

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *