Kosmetyki i zdrowie

Mamo niech Cię głowa nie boli

Ból głowy, ból mięśni, stan zapalny lub gorączka potrafią skutecznie pozbawić sił i pokrzyżować plany każdej z nas. Aktywne mamy starają wystrzegać się chorób i innych dolegliwości, które zakłócają ich codzienny rytm. Niestety nie zawsze można ustrzec się wszystkich dolegliwości, gdyż każda super mama jest też człowiekiem i doświadcza ludzkich słabości.

Co robić gdy boli głowa?

Kiedy silny ból np. głowy lub mięśni nie pozwala funkcjonować trzeba wiedzieć jak szybko się z nim uporać. W takich kryzysowych sytuacjach najlepiej sięgnąć po sprawdzone leki przeciwbólowe, które szybko przyniosą ulgę. Ból głowy, mięśni i stawów, a do tego stan podgorączkowy lub gorączka mogą świadczyć o przeziębieniu, które jest chorobą wirusową i zakaźną. Pierwsze objawy przeziębienia można zwalczyć za pomocą np. Alka Seltzer, o którego działaniu i składzie dowiemy się na: http://www.consumerhealth.bayer.com.pl/pl/bol/alka-seltzer/ . Lek działa bardzo szybko i jest bezpieczny dla żołądka. Tabletki Alka Seltzer trzeba rozpuścić w wodzie i wypić. Ich smak nie należy do najprzyjemniejszych, ale jak powszechnie wiadomo: gorzki lek leczy najlepiej. W przypadkach złego samopoczucia, bardzo często wystarczy chwila odpoczynku i spokoju. Relaks i cisza powinny być tak samo pomocne jak zażycie tabletek przeciwbólowych. Odpowiednia dawka świeżego powietrza również powinna pomóc.

O czym pamiętać?

Przed zakupem leków przeciwbólowych i przeciwzapalnych koniecznie trzeba skonsultować się z lekarzem lub farmaceutą, a także dokładanie przeczytać ulotkę. Oczywiście musimy przestrzegać wszystkich zaleceń i nie zwiększać dawkowania, gdyż możemy osiągnąć efekt odwrotny od zamierzonego. Kiedy pomimo zażywania leków ból nadal się utrzymuje, a do tego dochodzą inne objawy konieczna jest wizyta u lekarza.

Uwaga! Powyższa porada jest jedynie sugestią i nie może zastąpić wizyty u specjalisty. Pamiętaj, że w przypadku problemów ze zdrowiem należy bezwzględnie skonsultować się z lekarzem!

Źródło obrazka wyróżniającego: www.consumerhealth.bayer.com.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *