Kosmetyki i zdrowie

Antybiotykoterpaia u dzieci – jak ją przeprowadzić?

Małe dzieci, a szczególnie te w wieku przedszkolnym chorują kilka razy w roku. Najczęściej doskwierają im infekcje górnych dróg oddechowych wywoływane przez wirusy, rzadziej przez bakterie, czy też grzyby. Prawidłowe rozpoznanie rodzaju infekcji jaka doskwiera naszemu dziecku pozwala na dobranie odpowiednich metod leczenia. W wielu przypadkach konieczne jest zastosowanie antybiotyków. Antybiotyki stosuje się przy chorobach bakteryjnych, antybiotyki nie likwidują wirusów.

Antybiotyki dla dzieci

W przypadku niemowlaków i małych dzieci nie można podawać wszystkich antybiotyków. Pomimo tego, że antybiotyki są jednymi z najskuteczniejszych leków jakie zostały stworzone przez człowieka, to wywołują wiele niepożądanych skutków. Z tego też powodu lekarze muszą być bardzo ostrożni przy ich doborze dla niemowląt i dzieci. Osłabienie organizmu biegunka, pokrzywka, alergia, mdłości, czy wymioty to najczęstsze skutki uboczne stosowania antybiotyków. Niektóre mogą nawet wpływać negatywnie na rozwój zawiązek zębowych i zębów. Takie leki są oczywiście wydawane z przepisu lekarza. W przypadku choroby dziecka warto udać się do lekarza, który określi czy maluszkowi doskwiera infekcja bakteryjna, czy wirusowa. Więcej na ten temat możemy przeczytać na: http://www.dicoflor.pl/pl/wzmocnienie-odpornosci/infekcje-wirusowe-i-bakteryjne/

Ochrana organizmu przed działaniami niepożądanymi

W przypadku podawania antybiotyków konieczne jest stosowanie probiotyków, które ochronią organizm przed negatywnymi skutkami ich działania. Probiotyki takie jak np. Dicoflor trzeba przyjmować w każdym wieku, są one dostosowane do wieku i wagi. Osłabienie organizmu biegunka, wymioty i inne niepożądane objawy nie będą straszne dziecku i nam. Probiotyki ochraniają i odbudowują naturalną florę bakteryjną, znajdującą się w przewodzie pokarmowym. Trzeba je przyjmować nie tylko w trakcie kuracji, ale również przez kilka dni po jej zakończeniu. W trakcie choroby ważne jest również przyjmowanie dużej ilości płynów.

Uwaga! Powyższa porada jest jedynie sugestią i nie może zastąpić wizyty u specjalisty. Pamiętaj, że w przypadku problemów ze zdrowiem należy bezwzględnie skonsultować się z lekarzem!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *