Kosmetyki i zdrowie

Co na kaszel u dziecka?

Kaszel to bardzo częsta przypadłość u dzieci w wieku przedszkolnym i szkolnym. Maluchy potrafią zapadać na infekcje górnych dróg oddechowych kilka razy w roku. Oczywiście każda choroba niepokoi rodziców, którzy chcą jak najszybciej pomóc swojemu dziecku, aby szybko mogło pozbyć się wszystkich uciążliwych dolegliwości. W domowej apteczce zawsze warto mieć leki, które w razie potrzeby będziemy mogli podać dziecku, gdy się przeziębi np. naturalny syrop na kaszel, syropy przeciwgorączkowe i przeciw zapalne, czy tabletki na gardło.

Jakie leki wybierać?

W okresie częstszych zachorowań trzeba wspierać odporność maluchów, najlepiej w naturalny sposób, z tego też powodu trzeba wybierać leki, które w swoim składzie zawierają wyciągi roślinne. Naturalny syrop na kaszel w swoim składzie powinien mieć dużą zawartość witaminy C, która wspiera walkę z chorobą i wzmacnia organizm dziecka, a także ekstrakt z lipy który działa napotnie i oczywiście przeciwkaszlowo. Dziecku warto podawać także napar z kwiatów lipy osłodzony miodem. Naturalny syrop na kaszel dla dziecka możemy przygotować sami np. z cebuli lub buraków ćwikłowych albo kupić taki preparat bez recepty w każdej aptece. Wybór syropów na bazie naturalnych składników jest bardzo duży, dlatego każdy zaniepokojony chorobą dziecka rodzić znajdzie odpowiednie lekarstwo. Jednym z takich naturalnych syropów na kaszel jest Pelavo, o którym więcej możemy się dowiedzieć: https://akademianiechorowania.pl/produkty/. Przed podaniem dziecku jakiegokolwiek lekarstwa koniecznie trzeba przeczytać ulotkę, a wcześniej poprosić o poradę farmaceutę. Nie można przekraczać zalecanej dawki lekarstw, a jeśli pomimo leczenia objawy choroby nie ustępują, to trzeba uda się z dzieckiem do lekarza.

Uwaga! Powyższa porada jest jedynie sugestią i nie może zastąpić wizyty u specjalisty. Pamiętaj, że w przypadku problemów ze zdrowiem należy bezwzględnie skonsultować się z lekarzem!

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *