Różnorodności

Pupil dla dziecka i korzyści z jego posiadania

Każde dziecko powinno nauczyć się opieki nad zwierzętami. Troska o żywe stworzenie uczy odpowiedzialności. Pupil dla dziecka nie może być jednak zabawką, lecz ma się stać przyjacielem. Oczywiście opieki na zwierzakiem muszą malca nauczyć rodzice. Surowe zabranianie kontaktu ze zwierzętami nie jest niczym dobrym. Warto wiedzieć jakie są zalety posiadanie przez dziecko swojego pupila.

Poczucie więzi

Kiedy wokół dziecka wiele jest bliskich i przyjaznych osób, tym lepiej dla niego. Domowy pupil staje się również członkiem rodziny i będzie kochać oraz akceptować maluszka, który nie ważne czy jest zdrowy, czy chory. Przyjaźń i miłość zwierzaka będzie dozgonna. Zwierzaki takie jak koty lub psy uwielbiają towarzystwo ludzi więc nasze dziecko nie będzie się czuć samotne. Do tego pupil potrafi złagodzić lęk i napięcie. Towarzystwo kochanego zwierzaka daje po prostu radość. Pupil dla dziecka może stać się najlepszym i najwierniejszym przyjacielem oraz ważnym członkiem rodziny.

Zwierzak nauczyciel

Pupil dla dziecka będzie nie tylko wspaniałym przyjacielem ale również niezwykłym nauczycielem. To dzięki zwierzakowi nasza pociecha nauczy się czym jest odpowiedzialność. Dziecko musi pamiętać o tym aby nakarmić swojego pupila, posprzątać po nim, wyprowadzić na spacer itp. Dziecko musi dbać o zwierzę tak jak o kogoś bliskiego. Do tego zwierzak potrafi oswoić dziecko z tym co trudne. Opieka nad chorym lub starym zwierzakiem uczy też wrażliwości, empatii. Niestety nasi ukochani pupile żyją krócej niż my i musimy pożegnać się z nimi. Śmierć ukochanego zwierzaka bywa bolesna ale uczy o przemijaniu czasu i o tym, że umieranie jest częścią życia.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *