Różnorodności

Jak dłużej utrzymać zapach na skórze – sprawdzone sposoby

Piękny zapach potrafi zdziałać cuda. Dzięki odpowiednie dobranym perfumom, czujemy się lepiej i lepiej jesteśmy odbierani przez otoczenie. Z pewnością każda z nas ma swój ulubiony zapach dzięki któremu czuje się pięknie i wyjątkowo. Warto poznać sztuczki jak dłużej utrzymać zapach na skórze. 

Jak dłużej utrzymać zapach na skórze?

  1. Zapach perfum utrzymuje się dłużej na tłustej skórze, dlatego przed aplikacją perfum warto posmarować tłustym kremem lub wazeliną miejsca na skórze, które będziemy spryskiwać.
  2. Perfumy należy również aplikować w miejsca, gdzie skóra jest najcieńsza i ma najbliższy kontakt z pulsującymi pod nią naczyniami krwionośnymi np. na nadgarstki, pod kolanami, na skronie, na karku i pomiędzy piersiami.
  3. Włosy również długo utrzymują zapach, dlatego chcąc wzmocnić ich efekt, warto perfumować też włosy, a jeśli nie chcemy pachnieć zbyt intensywnie, to spryskajmy tylko włosy.

A jak dobrać właściwe perfumy?

Przy wyborze perfum, starajmy się wziąć pod uwagę to, kiedy będziemy się nimi psikać. Nie każdy zapach będzie odpowiedni do pracy, po inny sięgniemy też na co dzień. O czym warto pamiętać?

  1. Do pracy i na co dzień lepiej wybierać lekkie, eleganckie i klasyczne zapachy. Zbyt mocne i ciężkie oraz zbyt słodkie i kwiatowe mogą sprawić, że nie będziemy odbierani poważnie zwłaszcza na rozmowie o pracę. Warto w takich sytuacjach spryskać ciało delikatnymi perfumami.
  2. Lekkie i świeże zapachy kwiatowo-cytrusowe potrafią odmłodzić szczególnie polecane są zapachy z nutą: ylang-ylang, limonki, werbeny, owocu juzu, mandarynki lub pomarańczy.
  3. Męskie zapachy zasadniczo utrzymują się dłużej na skórze, panie również mogą ich używać. Odrobina męskich perfum na kobiecej skórze rozwija się zupełnie inaczej. Zapach staje się słodszy, cieplejszy oraz bardziej owocowo-drzewny, a co za tym idzie bardziej intrygujący. Męski perfumy polecamy paniom o wyjątkowo silnej osobowości.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *