Kosmetyki i zdrowie

Domowe sposoby na przeziębienie u dzieci

Przeziębienie może przytrafić się naszym pociechom i nam o każdej porze roku, także latem. Osłabione upałem organizmy są podatne na chorobotwórcze wirusy. Przeziębieniom latem sprzyja też klimatyzacja oraz przeciągi, nagłe ochłodzenia spowodowane burzą, czy zbyt duża ilość zimnych i gazowanych napojów lub lodów. Takie przeziębienie u dziecka może popsuć wakacyjne plany, dlatego trzeba wiedzieć jak szybko działać, aby w pełni korzystać z lata.

Domowe sposoby na przeziębienie 

Przeziębienie najlepiej wyleczyć naturalnymi metodami. Domowe sposoby na przeziębienie są niezwykle skuteczne i szybkie w działaniu, a do tego wzmacniają organizm. Latem stosujemy te same metody co jesienią i zimą. Do domowego leczenia przeziębienia u dzieci warto stosować miód, cytrynę oraz sok malinowy, a także czosnek i imbir. Duża ilość witaminy C, która jest tak potrzebna w leczeniu infekcji znajduje się w sezonowych owocach np. kwaśnych jabłkach, malinach, porzeczkach. Świeża nataka pietruszki to także bogate źródło witaminy C, która w połączeniu z rosołem z domowej kury powinna szybko postawić na nogi. W czasie choroby warto dostarczać organizmowi witamin pod postacią świeżych owoców i warzyw. Kiedy maluch zachoruje latem bardzo ważne jest, aby unikać przeciągów, przebywania w klimatyzowanych pomieszczeniach oraz podawania mu chłodnych napojów. Kaszel i ból gardła złagodzi herbatka z kwiatów lipy osłodzona miodem. Miód posiada właściwości bakteriobójcze i łagodzące. Jest niezwykle skuteczny w leczeniu infekcji gardła. Do domowych sposobów leczenia przeziębienia zalicza się również odpoczynek i sen, które są niezbędne do szybkiego zwalczenia choroby w każdym wieku i o każdej porze roku. O innych naturalnych metodach leczenia przeziębienia przeczytamy na: https://www.pelavo.pl/naturalne-sposoby-na-przeziebienie-i-grype.html.

Uwaga! Powyższa porada jest jedynie sugestią i nie może zastąpić wizyty u specjalisty. Pamiętaj, że w przypadku problemów ze zdrowiem należy bezwzględnie skonsultować się z lekarzem!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *