Gry i zabawy

Światowy Dzień Pluszowego Misia

Światowy Dzień Pluszowego Misia obchodzony jest 25 listopada. Jest to stosunkowo nowe święto, gdyż ustanowiono je w 2002 roku w setną rocznicę powstania tej najsympatyczniejszej z przytulanek i zabawek. W dobie miliona interaktywnych, nowoczesnych zabawek, pluszowy miś nie wychodzi z mody i każde dziecko ma swojego ulubionego misia. Każdy z nas miał swojego ukochanego misia i każde dziecko musi go mieć, bo pluszowy miś nie jest jakąś tam zwykłą zabawką, jest zabawką wyjątkową posiadając duszę. Pluszowy Miś to często najlepszy przyjaciel dziecka.

Dzień Pluszowego Misia i jego historia 

Dzień Pluszowego Misia zawdzięczamy po części amerykańskiemu prezydentowi Teodorowi Roosveltowi. Prezydent USA w 1902 roku uczestniczył w bezskutecznym polowaniu, pod koniec które przyprowadzono do niego małego postrzelonego niedźwiadka. Poruszony widokiem przerażonego zwierzaka prezydent kazał uwolnić małego misia. Zdarzenie zostało uwiecznione na rysunku w jednej z waszyngtońskich gazet. Rysunek stał się inspiracją dla producenta zabawek, który wykorzystał zdrobniałe imię prezydenta USA do nazywania właśnie pluszowego misia – Tedy Bear, ta nazwa w języku angielskim przyjęła się do nazywania wszystkich pluszowych niedźwiadków. Pluszowe Misie robiły wielką karierę medialną np. nasz rodzimy Miś Uszatek, czy też najpopularniejszy Miś Puchatek, a także angielski Miś Paddington.

Pluszowy Miś nie tylko dla dziecka

W Dniu Pluszowego Misia warto wspomnieć swojego starego, który być może leży gdzieś zakurzony w starej szafie na strychu, czy też pochłonęło go jakieś pudło. W końcu pomagał nam w wielu trudnych momentach, ocierał łzy, ułatwiał zasypianie, przytulał, gdy nikt inny nie chciał. Był z nami na dobre i złe, w chwilach smutku i radości. Jego obecności w naszym życiu nikt nie powinien się wstydzić, nawet dojrzali mężczyźni. W końcu o najlepszych kompanach życia się nie zapomina. Pluszowe Misie trzeba kochać, tak jak one kochają nas. W tym szczególnym dniu wspomnijmy swoje stare pluszowe misie, a jeśli to możliwe odszukajmy je. Dzisiejsze święto jest też doskonałym momentem aby podarować Pluszaka komuś bliskiemu, dziecku lub innej bliskiej nam osobie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *