Różnorodności

Ekspres do kawy dla każdej mamy

Każda zapracowana mama lubi zrelaksować się, chociażby przez krótką chwilę, przy filiżance aromatycznej kawy. Nie zawsze mamy wystarczającą ilość czasu, aby przygotować sobie wyśmienity, czarny napój w tradycyjny sposób. Z tego też powodu warto pomyśleć o zakupie ekspresu do kawy. Ekspres ułatwi i usprawni przygotowanie naparu, który będzie smakować tak, jak ten z kawiarni.

Rodzaje ekspresów do kawy

Kiedy już zdecydujemy się na zakup ekspresu do kawy, to warto dobrze przemyśleć swój wybór. Ilość modeli może przyprawić o lekki zawrót głowy. Ekspresy różnią się od siebie sposobem parzenia, a także możliwościami, dlatego trzeba wybrać taki model, który będzie dostosowany do naszych potrzeb i upodobań.  Na rynku mamy dostępne następujące rodzaje: ekspresy przelewowe, ciśnieniowe i ekspresy kombinowane, czyli przelewowo-ciśnieniowe. Ekspresy ciśnieniowe dzielą się natomiast na: automatyczne, kolbowe (nazywane półautomatycznymi) oraz kawiarki. Ekspresy automatyczne z kolei możemy podzielić na te z wbudowanym młynkiem, albo kapsułkowe, a te z młynkiem mogą być wolnostojące lub pod zabudowę. Jak widać wybór jest przeogromny, część z nich przeznaczona jest do kawiarni lub restauracji, czy też dużych firm, inne świetnie sprawdzą się w domu.

Ekspresy do kawy – jaki dla kogo?

Jeżeli pijemy dużo czarnej kawy, to wystarczy nam zwykły ekspres przelewowy, z dzbankiem i filtrem. W przypadku gdy sporadycznie piejmy kawę, to możemy pomyśleć o ekspresie automatycznym na kapsułki, dzięki któremu za każdym razem będziemy mogli przygotować inny jej rodzaj. Jednak jeśli w naszej rodzinie domownicy są miłośnikami kawy, a do tego często odwiedzają nas goście, najlepszym wyborem jest automatyczny ekspres ciśnieniowy. Taki ekspres przygotuje nasz ulubiony rodzaj kawy, wystarczy tylko wcisnąć odpowiedni guzik. Oczywiście oprócz odpowiedniego dla nas modelu liczy się także jego jakość. Warto wcześniej zapoznać się z ofertą oraz opiniami o poszczególnych modelach ekspresów. Szeroki wybór oferuje Krups, specjalista od produkcji ekspresów do kawy, z ich urządzeniami możemy zapoznać się na stronie:  http://www.krups.com.pl/types/13.

Źródło obrazka wyróżniającego: www.krups.com.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *