Kosmetyki i zdrowie

Inhalacja na kaszel u dzieci – jak ją przeprowadzić?

Tej zimy niejeden rodzic toczy ciężki bój z infekcjami górnych dróg oddechowych u swoich dzieci. Katar i kaszel u dzieci utrudnia spokojny sen i swobodne oddychanie. Maluchy budzą się i płaczą a to nie sprzyja szybkiej poprawie stanu zdrowia. Jednym z najskuteczniejszych sposobów leczenia kaszlu u dzieci jest inhalacja, która udrożnia drogi oddechowych i łagodzi objaw kaszlu. 

Inhalacja za pomocą nebulizatora

Najprostszą metodą przeprowadzenia inhalacji na kaszel u dzieci, jest użycie specjalnie do tego przystosowanego nebulizatora. Urządzenie pozwala na podgrzanie wody z lekiem lub olejkiem eterycznym, a specjalna maseczka ułatwi wdychanie leczniczej pary. Maseczka musi być dobrana do wielkości twarzy malucha i dobrze do niej przylegać, niektóre nebulizatory mają też ustniki. Urządzenia można kupić w sklepach medycznych oraz aptekach i od razu dokupić odpowiedniej wielkości maseczki. Maseczka powinna zasłaniać nos i usta. Inhalator trzeba obsługiwać według instrukcji. Aby maluch grzecznie wdychał lekarstwo po założeniu maseczki, można np. włączyć mu bajki lub dać do czytania książeczki. Po zakończeniu inhalacji należy umyć buzię dziecka i przepłukać mu usta, a następnie trzeba również dokładnie zdezynfekować maseczkę, ustnik i przewody. Leczenie kaszlu za pomocą inhalacji i nebulizatora jest bardzo skuteczne i wygodne zarówno dla dziecka, jak i rodziców. W przypadku przeziębienia czy grypy leczenie kaszlu u dzieci trzeba też wspierać innymi metodami. Ważne jest podawanie odpowiednich leków np. Mucosolvan Mini: http://mucosolvanmini.pl/. Łączenie różnych metod szybciej pozwoli wyzdrowieć dziecku i wzmocni jego organizm.

Ważne, aby maluch pozostał w domu do półki nie znikną wszystkie objawy choroby. Niestety kaszel u dziecka potrafi utrzymywać się nawet do kilku tygodni od zakończenia infekcji, dlatego tak istotne jest właściwe leczenie i łagodzenie objawów tej uporczywej dolegliwości.

Uwaga! Powyższa porada jest jedynie sugestią i nie może zastąpić wizyty u specjalisty. Pamiętaj, że w przypadku problemów ze zdrowiem należy bezwzględnie skonsultować się z lekarzem!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *