Kosmetyki i zdrowie

Inhalacje dla dzieci – skuteczny sposób na kaszel

Nadal pozostajemy w temacie jesiennych przeziębień, które w tym roku bardzo wcześnie dały o sobie znać, bo przecież w kalendarzu jeszcze lato, a pewnie każdy z nas już był przeziębiony. Infekcje górnych dróg oddechowych najgorzej znoszą małe dzieci, które nie są w stanie samodzielnie poradzić sobie ze wszystkimi objawami przeziębienia i grypy takimi jak kaszel. Inhalacje dla dzieci są jedną z najskuteczniejszych form leczenia kaszlu, która jest też wyjątkowo dobrze przyjmowana przez maluchy.

Inhalacje dla dzieci – skuteczna pomoc przy kaszlu

Inhalacje dla dzieci są bardzo ważnym elementem leczenia kaszlu i innych infekcji dolnych oraz górnych dróg oddechowych. Inhalacje zalicza się do tak zwanego leczenia wspomagającego. Dzięki takim zabiegom można nawilżyć drogi oddechowe, a także podać leki wziewne. Dzięki inhalacjom leki mukolityczne mają szybsze i lepsze działanie, a do tego nie podrażniają żołądka, co jest bardzo ważne dla zdrowia małych dzieci.

Jak przeprowadzać inhalację?

Przeprowadzanie inhalacji u dzieci jest bardzo proste, a tej czynności można nadać formę zabawy. Z tego też powodu inhalator nie kojarzy się dziecku źle. Maluch po założeniu maski i kilku oddechach odczuwa ulgę. Do przeprowadzenia inhalacji najlepiej używać specjalnie do tego przeznaczonego inhalatora. Inhalatory można kupić w aptekach lub sklepach medycznych, a także w Internecie. Do specjalnego pojemnika wlewa się wodę i lekarstwo lub sól fizjologiczną, na twarz zakłada się maseczkę. Ważne aby dobrać odpowiednią wielkość maseczki do twarzy dziecka. Dorośli również mogą korzystać z tej formy leczenia kaszlu i innych infekcji dróg oddechowych. Więcej o przeprowadzaniu i skuteczności inhalacji u dzieci przeczytamy na: http://www.kaszeludzieci.pl/inhalacje-dziecka.html

Uwaga! Powyższa porada jest jedynie sugestią i nie może zastąpić wizyty u specjalisty. Pamiętaj, że w przypadku problemów ze zdrowiem należy bezwzględnie skonsultować się z lekarzem!

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *