Różnorodności

Jak gotować zdrowo i po królewsku?

Nikomu chyba nie trzeba tłumaczyć jak ważne jest prowadzenie zdrowego stylu życia. Przestrzeganie kliku zasad i reguł dotyczących odżywiania się i aktywności fizycznej oraz unikania niepotrzebnych stresów, przekładają się na nasze samopoczucie, zdrowie oraz wygląd. Nie zawsze przychodzi to łatwo, jednak warto próbować, bo efekty pozytywnie zaskakują. Odpowiednio zbilansowana dieta jest ważna w każdym wieku. Warto zadbać, aby nasze codzienne menu było nie tylko zdrowe ale i smaczne, które trafi wręcz w królewskie podniebienia.

Gdzie szukać inspiracji?

Nie każda kobieta jest mistrzynią gotowania, wiele z nas codziennie zastanawia się, co przygotować na obiad, szczególnie jeśli spodziewamy się gości. Jednak na szczęście z pomocą przychodzi nam Internet, w którym znajdziemy moc inspiracji i gotowych przepisów. Wartą polecenia stroną jest: http://www.obiadyczwartkowe.pl/ , na której znajdziemy porady dotyczące gotowania i zdrowego stylu życia, a także przepisy na wykwintne, godne króla potrawy. Takie królewskie menu powinno smakować każdemu.  Obiady czwartkowe nawiązują do historycznych obiadów, organizowanych przez króla Stanisława Augusta Poniatowskiego. Na spotkaniach gromadzą się niezwykli przedstawiciele świata kultury i nauki, dziennikarze i sportowcy  którzy poruszają kwestie zdrowego stylu życia i odżywiania.

Jak zdrowo gotować?

Obiady czwartkowe organizowane są z inicjatywy marki Philipiak, która specjalizuje się w produkcji naczyń do gotowania. Ważne jest nie tylko co gotujemy, ale również w jaki sposób. Zdrowe gotowanie ułatwiają nam wysokiej jakości garnki, patelnie itp. podobne naczynia. Warto regularnie odwiedzać stronę Obiadów Czwartkowych i śledzić poruszane na spotkaniach prozdrowotne tematy. Dzięki temu dowiemy się jak poprawić jakość życia i zdrowia całej rodziny. Proces zdrowego gotowania zaczyna się już od zakupów produktów, zatem warto wybierać te świeże, ekologiczne, pozbawione konserwantów i sztucznych barwników. Koniecznie trzeba czytać etykiety. Nie bez znaczenia jest proces obróbki termicznej. Nawet najbardziej wartościowy produkt źle przygotowany straci swoje cenne wartości, lub nawet może zaszkodzić. Dlatego warto dowiedzieć się jak zdrowo  i smacznie gotować np. bez tłuszczu i soli. Na eleganckim np. czwartkowym obiedzie w towarzystwie miłych gości, trzeba również zadbać o odpowiednią oprawę serwowanych potraw. Królewskie dania potrzebują też królewskiej oprawy, takiej jak elegancka zastawa stołowa. Estetyka serwowanych potraw ważna jest tak samo jak ich smak.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *