Różnorodności

Jak się spakować na wakacje?

Jak się spakować na wakacje – to odwieczny problem każdej z nas. Chcemy zabrać wszystkie ładne ubrania: sukienki, spódniczki, bluzki etc. na każdą okazję, a walizka jest taka mała i nie chce się zapiąć. Oczywiście pakujemy wszystko na siłę, ale później nie zakładamy nawet połowy rzeczy, które zabieramy ze sobą. Poniżej kilka zasad jak się dobrze spakować na wakacje.

Selekcja – zabierz tylko to co niezbędne

Spisz na kartce najpotrzebniejsze wakacyjne rzeczy i odhaczaj je punkt po punkcie, w trakcie pakowania. Najlepiej wyobraź sobie swój dzień i spisz wszystko, czego używasz od rana do  wieczora. Na początku listy muszą znaleźć się rzeczy niezbędne w tym takie, które mogą uratować życie.Zaczynamy od spakowania ubrań w stylu basic tzn bielizny, skarpet, podkoszulków, koszulek, piżamy, ciepłych i wygodnych ubrań. Następnie myślimy o stroju na plażę, imprezę, czy inne wieczorne wyjście. Najlepiej wybierać stroje wielofunkcyjne, które za sprawą kilku dodatków nabierają innego charakteru.

Dokładnie i ciasno

Nawet do podręcznej walizki można spakować bardzo dużo rzeczy, jednak trzeba zrobić to w odpowiedni sposób. Wszystkie ciuchy i ciuszki należy złożyć bardzo dokładnie i ciasno, najlepiej pozwijać je w rulony. Przestrzenie pomiędzy można wypełnić bielizną, a po bokach walizki umieść buty na płaskiej podeszwie takie jak sandały czy baleriny. Do butów także możemy włożyć różne drobiazgi. W wakacyjnej walizce nie ma miejsca na luz, wszystko musi być bardzo ciasno poukładane. Warto też zostawić ciut miejsca na wakacyjne pamiątki.

Ważny jest system

Jak się spakować na wakacje to tylko według systemu. Oczywiście pod uwagę w pierwszej kolejności bierzemy rzeczy niezbędne, na spód walizki wkładamy, to co będzie nam potrzebne np. książki, prostownicę itp., następnie układamy warstwę zwiniętych ubrań, która jest amortyzacją dla sprzętu elektronicznego. Kosmetyki najlepiej spakować do oddzielnej podręcznej kieszeni. Cennych rzeczy takich jak np. laptop. telefon, czy aparat fotograficzny nie wkładamy do ogólnego bagażu, lecz musimy mieć je zawsze przy sobie. Portfel, paszport, bilety i inne dokumenty najlepiej mieć przy w torebce przewieszonej przez przez ramię oczywiście z zamykanymi kieszonkami.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *