Dziecięca moda

Jak ubrać niemowlaka na zimowy spacer?

Zima w pełni roztacza swoje uroki. Mróz i śnieg tworzą wyjątkową scenerię, która zachęca do spacerów i podziwiania białego krajobrazu. Dlatego też nie należy siedzieć z maluszkiem w domu, a wybrać się na taki zimowy, chociażby najkrótszy spacer, podczas którego zahartujemy i dotlenimy organizm dziecka.  Zanim jednak wyjdziemy na mroźne powietrze warto wiedzieć jakie zimowe ubrania dla niemowlaka wybrać, aby nie zmarzł.

Najważniejsza zasada

Zimowe ubrania dla niemowlaka nie powinny różnić się zbytnio od tych jakie sami zakładamy. Najważniejszą zasadą jaką powinny kierować się mamy podczas ubierania dziecka jest ta, która mówi, że zakładamy jedną warstwę ubrań więcej niż sobie. Zasadę tą stosujemy zarówno na spacerze jak i w domu. Maluszka ubieramy na przysłowiową „cebulkę”, w razie potrzeby można zdjąć jedną warstwę. Babcie i ciocie mogą być oburzone, ale stosując się do powyższego zalecenia dziecko na pewno nie zmarznie i będzie czuło się swobodnie.

Jakie ubranka założyć?

Aby jeszcze bardziej ułatwić sprawę, podpowiadam jakie konkretnie ubranka założyć. Pierwsza jest oczywiście pielucha, następnie zakładamy bawełniane body z długim rękawem. Ciepły welurowy lub frotowy pajacyk, to kolejna warstwa zimowego stroju na spacer dla niemowlaka. Na stópki zakładamy ciepłe zimowe skarpetki, a na koniec zimowy kombinezon, lub kombinezon śpiworek. Oczywiście nie zapominamy o czapeczce, która powinna posiadać delikatne wiązanie. Czapka dla niemowlaka może być uszyta z polaru, jeśli kombinezon ma gruby kaptur to czapeczka musi być cieńsza, ewentualnie zakładamy dwie bawełniane. Warto zabrać ze sobą kocyk a nawet dwa, którymi w razie potrzeby okryjemy dziecko w wózku. Zimowe ubrania dla niemowlaka powinny być uszyte z wysokiej jakości materiałów, najlepiej naturalnych np. bawełna, wełna, polar chociaż sztuczny również doskonale się sprawdza. Strój na zimowy spacer nie może krępować ruchów, maluszek musi czuć się w nim swobodnie.

W trakcie spaceru

Kiedy maluszek jest już odpowiednio ubrany, a wózek przygotowany możemy śmiało wyruszać na zimowy spacer. Taka przechadzka z dzieckiem powinna odbywać się w godzinach południowych (10.00-14.00) i nie może trwać dłużej niż pół godziny (przy pierwszych spacerach). Lekarze pediatrzy zalecają aby z niemowlętami poniżej 6 miesiąca życia spacerować przy temperaturach nie mniejszych niż -5 stopni Celsjusza. Ze spaceru trzeba zrezygnować w przypadku silnych wiatrów i śnieżyc. Podczas spaceru należy sprawdzać, czy dziecku nie jest za zimno, lub zbyt ciepło. Wystarczy dotknąć karku dziecka, jeśli jest zimy to maluszka koniecznie okrywamy dodatkowym kocykiem, jeśli natomiast szyja jest wilgotna i ciepła, to go zdejmujemy. Aha i nie możemy zapomnieć o kremie ochronnym na buzię, który jest dopełnieniem zimowego stroju dla niemowlaka.

Życzymy miłego spacerowania!!!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *