Maluch w kuchni

Jakie mięso podawać małym dzieciom?

Dzieci powinny jeść mięso ponieważ zawiera ono wiele cennych minerałów i witamin, których nie znajdziemy w warzywach. Rozszerzanie diety dziecka o produkty mięsne może budzić wiele pytań młodych mam. Zastanawiamy się jaki rodzaj mięsa będzie najzdrowszy i najsmaczniejszy dla naszej pociechy, bo przecież małe podniebienia są niezwykle wymagające. Trzeba wiedzieć jaki rodzaj i gatunki mięsa są najbardziej odpowiednie dla dzieci.

Jakie mięso dla dziecka?

Najbardziej odpowiednie dla dzieci jest mięso białe, które jest chudsze, ale zawiera też mniej żelaza. Dlatego trzeba łączyć różne rodzaje mięs. Najczęściej dietę dziecka rozszerza się o mięso z królika, które nie wywołuje alergii, ma mało tłuszczu oraz dużo białka, a także fosforu, potasu i witamin z grupy B. Mięso z indyka to kolejny rodzaj, który powinien pojawić się w diecie malucha bowiem zawiera sporo białka, a także potas, fosfor oraz witaminę E i B6. Jednak najczęściej w diecie malucha pojawia się mięso drobiowe, o jego zaletach więcej możemy przeczytać na: https://zagrodowy.pl/warto-wiedziec/wartosci-odzywcze-drobiu/ .

Pierś kurczaka kalorie jakie się w niej znajdują są w stanie dać odpowiednią dawkę energii, a do tego zawierają niezbędne minerały i witaminy potrzebne naszym dzieciom. Z piersi kurczaka można przygotować na szybko wiele smacznych dań, które będą smakować maluchom. Maluchom można także podawać jagnięcinę, która nie jest tłusta oraz rzadko powoduje alergie, a do tego jest źródłem potasu i fosforu oraz żelaza. Jeśli dziecko ma niedobory żelaza to powinniśmy spróbować przemycić do diety wołowinę, która zawiera aż trzy razy więcej żelaza niż mięso z kurczaka. Wołowiny jednak nie powinny jeść dzieci, które uczulone są na białko mleka krowiego. Natomiast wieprzowina jest również bogata w żelazo, nie uczula lecz jest ciężkostrawna, dlatego małe dzieci powinny unikać jej spożywania. Podobnie jest w przypadku mięsa z kaczki.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *