Kosmetyki i zdrowie

Kaszel u dziecka w nocy – jak sobie z nim poradzić?

Kaszel u dziecka w nocy bardzo często uniemożliwia spokojny sen zarówno maluchowi, jak i jego rodzicom. Jest bardzo męczący i najczęściej spowodowany infekcjami górnych dróg oddechowych oraz alergiami. Suchy kaszel w nocy może też świadczyć o astmie. Najczęściej wywołują go wirusy, które o tej porze roku są niezwykle aktywne i atakują małe organizmy naszych pociech. Dlatego jeśli dziecko budzi się w nocy z napadami silnego, suchego kaszlu, trzeba mu jak najszybciej pomóc.

Przyczyny i sposoby łagodzenia suchego kaszlu w nocy

www.conakaszel.pl

Aby móc skutecznie pomóc dziecku, trzeba na początku ustalić przyczyny kaszlu: http://conakaszel.pl/przyczyny-kaszlu-w-nocy/. Suchy kaszel w nocy może być spowodowany zbyt suchym powietrzem, dlatego najlepiej jest nawilżać powietrze i wietrzyć pokój, w którym śpi dziecko. Trzeba również obniżać temperaturę i zrezygnować z klimatyzacji (jeśli z niej korzystamy). Kiedy oprócz kaszlu występują inne objawy, takie jak podwyższona temperatura, katar, kichanie, rozdrażnienie, możemy przypuszczać, że przyczyną problemu jest przeziębienie. W takich przypadkach najskuteczniejsze jest podawanie leków i stosowanie inhalacji. Na suchy kaszel można podawać dziecku syrop Supremin. Supremin dla dzieci jest niezwykle skuteczny i szybki w działaniu, a do tego ma przyjemny smak. W przypadku maluchów jest to bardzo ważne, gdyż nie zawsze chcą przyjmować lekarstwa. Supremin nie zawiera cukru i alkoholu, co ma szczególne znaczenie dla kobiet karmiących i przyszłych mam: http://conakaszel.pl/supremin. Przed pójściem spać, nasze dziecko powinno wypić również ziołowy napar np. herbatkę z kwiatu lipy osłodzoną miodem. Kolejną naturalną i bardzo skuteczną metodą na kaszel i przeziębienie jest syrop z cebuli i cukru. Do nawilżacza powietrza warto także dodać kilka kropli olejku eukaliptusowego, którego zapach ułatwia oddychanie.

Uwaga! Powyższa porada jest jedynie sugestią i nie może zastąpić wizyty u specjalisty. Pamiętaj, że w przypadku problemów ze zdrowiem należy bezwzględnie skonsultować się z lekarzem!

Źródło obrazka wyróżniającego: www.conakaszel.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *