Maluch w kuchni

Kurczak z zagrody na obiad dla całej rodziny

Kurczak jest niezwykle smaczny do tego zdrowy i bardzo łatwy w przygotowaniu, a kolejną jego zaletą jest fakt, że uwielbiają go dzieci. Małe niejadki niechętnie jedzą mięso, jednak inaczej jest w przypadku kurczaka, który odpowiednio przyrządzony i podany znika z talerza w ekstremalnym tempie. W związku z tym, że mięso z kurczaka jest lekkostrawne i chude to może być podawane małym dzieciom, które są na etapie rozszerzania diety.

Jakiego kurczaka wybrać?

Dla naszych dzieci musimy wybierać wszystko co najlepsze i najzdrowsze, z tego też powodu kupując mięso z kurczaka należy zwracać uwagę na jego jakość i pochodzenie. W supermarketach na stoiskach mięsnych raczej nie znajdziemy dobrej jakości mięsa drobiowego. Jeśli mieszkamy w mieście i nie mamy zaprzyjaźnionego rolnika, który hoduje drób na wolnym wybiegu i karmi go naturalnymi paszami, to musimy szukać takiego mięsa w sklepach. A zdrowe, ekologiczne kurczaki znajdziemy na pewno na stoiskach z biożywnością. Jednym z takich producentów oferujących naturalnie hodowany i żywiony drób jest marka „Kurczak Zagrodowy”. Kurczak Zagrodowy jak sama nazwa wskazuje pochodzi z właśnie z takiej wiejskiej hodowli, a więcej informacji znajdziemy na: http://drosed.com.pl/grupa_produktow/zagrodowy/. Jego smak jest wyjątkowy, mięso kruche, rozpływające się w ustach. Rosół ugotowany z takiej kury ma całkowicie inny smak, aromat i kolor, dzięki niemu można przypomnieć sobie zapach wakacji z dzieciństwa spędzonych na wsi u babci.

Dlaczego kurczaki z wiejskiej zagrody?

Kurczaki hodowane na wsi na wolnym wybiegu, nie rosną może tak szybko jak te pochodzące z dużych ferm, ale za to ich mięso jest lepszej jakości. Karmione w naturalny sposób, paszami wzbogaconymi o witaminy, a nie antybiotyki przyśpieszające wzrost dają gwarancję, że na obiad naszym dzieciom podamy zdrowe mięso. W naturalnych paszach nie występują zboża modyfikowane genetycznie, a to kolejna zaleta. Mięso tak zdrowo żyjących kur i kurczaków jest mniej tłuste, posiada cieńszą skórę, dlatego jest idealne dla małych dzieci oraz osób, które pragną i starają się zdrowo odżywiać na co dzień.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *