Kosmetyki i zdrowie

Kwas azelainowy – kiedy trądzik jest Twoją zmorą

Trądzik, uciążliwe zaskórniki i inne niedoskonałości cery to problem nie tylko nastolatków w okresie dojrzewania, ale wielu młodych i dojrzałych kobiet. Walka z trądzikiem bywa bardzo uciążliwa i wymaga dużej ilości zabiegów pielęgnacyjnych oraz przestrzegania wielu zasad. W licznych przypadkach przypadkach tego schorzenia konieczne jest stosowanie, nie tylko odpowiednich kosmetyków ale również leków np. zawierających kwas azelainowy.

Działanie kwasu azelainowego

Kwas azelainowy to organiczny związek chemiczny, który naturalnie występuje w produktach pełnoziarnistych. Wykazuje bardzo silne działanie kreatolityczne, które zmniejsza tworzenie się czopów łojowych i powstawaniu zgrubień naskórka. Ten rodzaj kwasu hamuje również rozwój bakterii, powodujących powstawanie trądziku. Zmniejsza wytwarzanie kwasów tłuszczowych, które jak wiadomo mają duży wpływ na tworzenie się uporczywego trądziku. Kwas azelainowy wykazuje także działanie przeciwzapalne, które niejednokrotnie towarzyszy zmianom trądzikowym. Substancja ta jest powszechnie stosowana do leczenia różnego rodzaju przebarwiań w tym przebarwień i blizn potrądzikowych.

Na jakie rodzaje trądziku?

Kwas azelainowy działa na wszystkie rodzaje trądziku. Śmiało można nim leczyć pospolity trądzik młodzieńczy oraz przebarwiania nim spowodowane, a także trądzik grudkowo-krostkowy skóry twarzy. Kwas jest również stosowany w przypadku występowania trądziku różowatego skóry, który jest niezwykle trudny w leczeniu i bardzo często wymaga zmiany stylu życia. Leki z kwasem azelainowym można kupić w każdej aptece bez recepty. Przykładem maści na trądzik z kwasem azelainowym jest Skinoren, który wykazuje bardzo dużą skuteczność w walce z każdym rodzajem trądziku i przebarwieniami skóry. Więcej informacji o tym produkcie znajdziemy na stronie: http://www.skinoren.pl/pl/skinoren/ .Warto także zapoznać się z treścią ulotki lub poprosić o poradę farmaceutę.

Uwaga! Powyższa porada jest jedynie sugestią i nie może zastąpić wizyty u specjalisty. Pamiętaj, że w przypadku problemów ze zdrowiem należy bezwzględnie skonsultować się z lekarzem!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *