Kosmetyki i zdrowie

Mięso drobiowe dla dzieci – jak najlepiej przygotować

Mięso to niezbędny składnik diety każdego dziecka. W zależności od wieku i upodobań malucha można je podawać na różne sposoby. Do diety dziecka trzeba stopniowo wprowadzać różne rodzaje mięs. Jednym z najbardziej lubianych i najchętniej spożywanych przez dzieciaki rodzajem mięsa jest drób, a w szczególności mięso z kurczaka, które najszybciej i najłatwiej przygotować.

Zalety mięsa z kurczaka 

 

Mięso z kurczaka jest bardzo odżywcze i zawiera dużą ilość łatwo przyswajalnego białka. Kolejną zaletą jest niska zawartość cholesterolu oraz tłuszczu. Mięso drobiowe pod względem wartości odżywczych jest uważane przez ekspertów żywienia za jedno z najlepszych gatunków mięs. Drób w tym szczególności kurczak jest lekkostrawny, łatwoprzyswajalny i niskotłuszczowy dlatego idealny dla dzieci w każdym wieku. Mięso drobiowe zawiera też nienasycone kwasy tłuszczowe, charakteryzuje się też dużą ilością: magnezu, cynku, potasu i witamin z grupy B. Składniki te zwiększają odporność organizmu oraz zwiększają jego zdolność do pobierania energii z pożywienia.

Pomysł na kurczaka – podudzia pieczone 

Z kurczaka można wyczarować wiele smakowitych potraw. Można go: piec, smażyć, gotować, dusić, grillować i cokolwiek przyjdzie nam do głowy. Smakuje wyśmienicie pod każdą postacią, ważne jedna aby postawić na jego jakość. Wybierając się na zakupy kupujmy mięso pochodzące ze sprawdzonych źródeł. Mięso z kurczaków hodowanych w naturalny sposób będzie o wiele smaczniejsze i co najważniejsze zdrowsze. Jako mama dbająca o zdrowie swoich dzieci najczęściej wybieram „Kurczaka Zagrodowego”, dzięki czemu mam pewność, że moja rodzina je mięso wolne od antybiotyków i innej „chemii”. Jednym z ulubionych dań moich pociech są podudzia pieczone z kurczaka z gruszkami i miodem oraz bakaliami, a przepis na ten pyszny obiad znajdziemy na: https://zagrodowy.pl/przepisy/pieczone-podudzia-z-kurczaka-zagrodowego-z-gruszkami-miodem-i-bakaliami/.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *