Kosmetyki i zdrowie

Naturalne działanie na drapanie w gardle

Ze wszystkich infekcji górnych dróg oddechowych najczęściej doskwierają mi infekcje gardła. Ból, pieczenie, łaskotanie, czy drapanie gardła są mi doskonale znane zwłaszcza jesienią i zimą. Na szczęście nauczyłam się już skutecznie z nimi walczyć i reagować gdy pojawią się pierwsze objawy choroby. W końcu mamy nie mogą poddać się chorobie, a matczyny głos jest bardzo ważny w trudnym procesie wychowywania dzieci.

Przyczyny bólu gardła

Ból, pieczenie, łaskotanie, drapanie w gardle, trudności w mówieniu i przełykaniu są najczęściej wywołane infekcjami wirusowymi. Jednak ból gardła może być też spowodowany innymi czynnikami takimi jak: palenie papierosów, klimatyzacja, długim mówieniem, czy też zbyt suchym powietrzem  w pomieszczeniach w których przebywamy i śpimy. Zanieczyszczenie powietrza, a zwłaszcza smog zimą również negatywnie wpływa na nasze gardło. Unikać trzeba też wyziębienia organizmu, zimne i gazowane napoje oraz lody również mogą nam zaszkodzić.

Jak wyleczyć gardło?

Gdy tylko poczujemy łaskotanie lub drapanie w gardle trzeba jak najszybciej sięgnąć po pomoc. Łagodzą pierwsze objawy zapobiegniemy rozprzestrzenianiu się choroby lub zaostrzeniu  dokuczliwych objawów. Najskuteczniejszą i zarazem najszybszą metodą są tabletki lub pastylki do ssania. Najlepiej sięgać po te które mają naturalny skład np. Tantum Natura http://tantumnatura.pl/. Na obolałe i zdarte gardło każdej mamy kojąco wpłynie propolis oraz miód. W leczeniu bólu gardła pomocna jest również witamina C oraz cynk, które dodatkowo wspierają odporność i walczą z infekcją. Gdy nasze gardło zawodzi trzeba też pamiętać o nawilżaniu, butelka lub szklanka z wodą powinny być zawsze pod ręką. W czasie choroby kojąco zadziałają ciepłe napoje np. herbata z sokiem malinowym.

Uwaga! Powyższa porada jest jedynie sugestią i nie może zastąpić wizyty u specjalisty. Pamiętaj, że w przypadku problemów ze zdrowiem należy bezwzględnie skonsultować się z lekarzem!

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *