Kosmetyki i zdrowie

Odwodnienie a biegunka u niemowlaka

Biegunka u niemowlaka i małych dzieci jest zawsze niebezpieczna, gdyż bardzo szybko prowadzi do niebezpiecznego dla zdrowia i życia odwodnienia organizmu. Odwodnienie jest najczęstszym powikłaniem biegunki, zarówno u niemowlaków, małych dzieci czy osób dorosłych. Dlatego kiedy pojawia się biegunka trzeba działać natychmiastowo.

Odwodnienie u niemowlaka spowodowane biegunką 

Biegunka u niemowlaka powoduje, że dziecko staje się rozdrażnione, apatyczne, senne, traci ochotę do zabawy. Maluszek oddaje też mniej moczu, a jego barwa jest ciemna, podczas płaczu nie pojawiają się łzy. Do innych najbardziej charakterystycznych objawów odwodnienia zalicza się suchość w jamie ustnej i zapadnięcie ciemiączka. Skóra dziecka staje się też bardzo wiotka. Wyżej wymienione objawy nie muszą pojawić się wszystkie, kiedy w przypadku biegunki zaobserwujemy jeden z nich najlepiej udać się do lekarza. W przypadku odwodnienia lekarz może zdecydować o podaniu kroplówek i zatrzymaniu maluszka w szpitalu.

Jakie płyny podawać w przypadku biegunki?

www.dicflor.pl

Przy biegunce u dziecka najważniejsze jest podawanie płynów, które zawierają elektrolity oraz glukozę. Takie płyny są niezwykle skuteczne i bezpieczne dla małych organizmów. Jeśli zostaną w podane w porę oraz we właściwych ilościach nasza pociecha uniknie bolesnego wkłucia do nawadniania dożylnego. Takie nawadniające płyny sporządza się z specjalnych proszków które możemy kupić w każdej aptece bez recepty np. Dicoflor, o którym więcej przeczytamy: http://www.dicoflor.pl/pl/odwodnienie-przy-biegunce/co-podawac-maluszkowi-w-trakcie-biegunki/. Jeśli karmimy niemowlaka piersią lub mlekiem modyfikowany, to nie należy przerywać danego sposobu karmienia. U dzieci z rozszerzoną dietą trzeba także zwiększyć ilość płynów i produktów półpłynnych. Dieta musi być lekkostrawna

Biegunka u niemowlaka i małych dzieci jest zawsze niebezpieczna, gdyż bardzo szybko prowadzi do niebezpiecznego dla zdrowia i życia odwodnienia organizmu.

Źródło obrazka wyróżniającego: www.dicoflor.pl

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *