Różnorodności

Odżywcza karma dla psów Beyond, czyli jak zdrowo karmić pupila?

Każdy szczęśliwy posiadacz psa wie doskonale, że ten zwierzak to bez wątpienia członek rodziny. Pies jest wiernym przyjacielem i  wspaniałym opiekunem, a niekiedy także pełni rolę wychowawcy naszych pociech, dlatego też musimy o niego odpowiednio dbać. Dzieci od najmłodszych lat powinny uczyć się opieki nad czworonogiem. Muszą poznać nie tylko zasady właściwej pielęgnacji, ale również  zdrowego i zrównoważonego odżywiania czworonogów. Przykład w opiece nad psiakiem damy również poprzez podawanie dobrej, odżywczej karmy dla psów.

Jak karmić czworonoga?

Pomimo tego, że pies jest najlepszym przyjacielem człowieka, nie możemy karmić go „ludzkim” jedzeniem, gdyż wyrządzimy mu krzywdę (np. podając szkodliwą cebulę lub trującą czekoladę). Oczywiście nasz pupil uwielbia rozmaite przekąski i dania jakie przygotowujemy dla siebie, lecz są one dla niego wyjątkowo niezdrowe i musimy dopilnować aby nie miał do nich dostępu. Ostre przyprawy, sól i cukier, tłuste mięso, ciasta i inne produkty nie są wskazane dla czworonogów. Pies nie może również jeść surowego mięsa, ryb oraz niektórych surowych warzyw np. bakłażanów czy ziemniaków. Tak samo jak w przypadku ludzi taki i psów, źle zbilansowana dieta szkodzi zdrowiu i dobremu samopoczuciu. Trzeba także pamiętać, że ważna jest również ilość,  przekarmiając pupila szybko doprowadzimy do jego otyłości. Odżywcza karma dla psów musi być podawana w odpowiednich ilościach i o regularnych porach dnia. Większe psy powinny być karmione dwa, trzy razy dziennie w zależności od rasy, a te mniejsze nawet cztery lub pięć razy. Ilość karmy musi być dobrana do wielkości, wagi oraz stylu życia psa (na opakowaniu powinna znajdować się właściwa instrukcja). Podczas karmienia pies musi mieć spokój. Nic i nikt nie powinien rozpraszać jego uwagi, o czym musimy przypominać dzieciom, które niejednokrotnie chcą bawić się z jedzącym pupilem. Rozdrażniony w trakcie jedzenia pies może stać się agresywny.

Jaką karmę wybrać?

Wybór odpowiedniej karmy dla psa tylko z pozoru wydaje się oczywisty. Półki w marketach wręcz uginają się od różnego rodzaju karm i przysmaków dla czworonogów, jednak karma karmie nie jest równa. Jeśli zależy nam na zdrowiu naszego psa musimy koniecznie zwracać uwagę na jakość wybieranego pokarmu. Odżywcza karma dla psów musi mieć zrównoważony skład. Białka, tłuszcze i węglowodany w odpowiednich proporcjach to podstawa psiej karmy. Nasz czworonożny przyjaciel może dostawać zarówno karmę suchą, jak i mokrą. Kupując karmę musimy też zwrócić uwagę na pochodzenie i jakość składników, które powinny być w pełni naturalne i nie zawierać chemicznych barwników ani konserwantów.Dobra jakościowo karma, o zbilansowanym składzie, to pełnoporcjowa karma dla psów  Purina Beyond, która tworzona  jest przez wykwalifikowanych fachowców w dziedzinie karmienia czworonogów, o czym więcej dowiemy się na stronie https://www.purina.pl/psy/beyond/dlaczego-beyond/zywienie. Karmy marki Purina Beyond cieszą się ogromną popularnością wśród właścicieli psów i są polecane przez weterynarzy, którym również zaufałam i ja wraz ze swoimi pupilami. Dodatkowoprodukty Beyond posiadają na opakowaniu dokładne informacje o dawkowaniu karmy – dla mniejszych i większych psów.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *