Maluch w kuchni

Owoce w codziennej diecie dziecka

Owoce są smaczne, soczyste, aromatyczne posiadają ciekawe kształty i kolory. Oprócz tych widocznych zalet owoce mają mnóstwo witamin i minerałów, które są niezbędna dla zdrowia naszego i naszych dzieci. Z autopsji wiem, że maluchy o wiele chętniej sięgają po owoce niż warzywa, a to ze względu na ich słodkich smak.

Witaminki, witaminki….

„Witaminki, witaminki, dla chłopczyka i dziewczynki…”, a te witaminki znajdują się we wszystkich owocach, zarówno sezonowych, krajowych, jak i egzotycznych. Bez wątpienia w świeżych owocach znajdziemy wiele witamin, minerałów i składników odżywczych, które są niezbędne dla zdrowia naszych dzieci. Dlatego też jeśli nasz mały niejadek, nie chce jeść pełnowartościowych posiłków, a uwielbia podjadać owoce, to podsuwajmy je jak najczęściej. W świeżych, ale i tych przetworzonych owocach znajduje się mnóstwo witamin, których organizm nie jest w stanie samodzielnie wytworzyć i magazynować. Ponadto ich regularne spożywania wzmacnia odporność dziecka, a w tym przypadku polecamy te z dużą zawartością witaminy C. Owce zawierają również unikalne fitoskładniki, które chronią organizm przed szkodliwym działaniem wirusów, bakterii oraz grzybów. Owoce można podawać dzieciom do każdego posiłku, zarówno śniadania jak i kolacji. Powinny stanowić przekąskę pomiędzy posiłkami, można z nich przygotować również smaczny deser. Dzień bez owoców w diecie dziecka jak i naszej to dzień stracony.

Skąd barć owoce

Tak samo jak ilość spożywanych owoców, ważna jest również ich jakość. O ile jest to możliwe warto sprawdzać źródło ich pochodzenia. Tylko te ekologiczne są w pełni zdrowe. Trzeba zaopatrywać się w nie w sprawdzonych miejscach zwłaszcza jeśli chodzi o owoce egzotyczne. Wysokiej jakości owoce z całego świata z pewnością kupimy w Makro, ich szeroką ofertę możemy wcześniej sprawdzić na stronie: https://www.makro.pl/swiat-produktow/owoce-w-makro. Jeżeli mamy swoje działki, ogródki, lub mieszamy na wsi to warto zadbać o posadzenie drzewek i krzewów owocowych. Dzięki temu w sezonie będziemy mieli dostęp do owoców własnoręcznie wyhodowanych. Owoce i warzywa możemy kupować również od zaprzyjaźnionych rolników i na targu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *