Gry i zabawy

Ozdoby choinkowe – zróbmy je razem

Coraz bliżej święta i czas się do nich dobrze przygotować, a w tych przedświątecznych przygotowaniach powinny pomóc nam nasze dzieci. W ten sposób niezwykła magia świąt zapanuje w naszym domu bardzo wcześnie. Maluchy nie pomogą oczywiście we wszystkich czynnościach, ale jest pewien zestaw obowiązków, które powinny wykonywać tylko dzieci. Na tej liście znajduje się na pierwszym miejscu ubieranie choinki, a wcześniej wykonanie świątecznych dekoracji. Ozdoby choinkowe przygotowanie własnoręcznie, razem z dziećmi cieszą bardziej, może nie są tak okazałe jak te gotowe ze sklepu ale będą też wspaniałą pamiątką na długie lata. To właśnie w dzieciństwie magia świąt jest najbardziej odczuwalna, dlatego pomóżmy naszym dzieciom zapewnić wspaniałe wspomnienia. Wspólne przygotowanie ozdób choinkowych, również nam pozwoli przywołać czar świąt Bożego Narodzenia.

Choinkowe pierniki

Na choince nie może zabraknąć lukrowanych i ręcznie zrobionych pierników. Ciasto na choinkowe pierniczki można przygotować na długo przed Wigilią. Dzięki temu na spokojnie możemy razem z dziećmi wyciąć ciasteczka, a po ich upieczeniu fantazyjnie je ozdobić. Do wycinania pierników warto użyć foremek w kształcie gwiazdek, serduszek, czy choinki lub aniołków. Ozdoby choinkowe w formie pierniczków muszą mieć też dziurkę na nitkę, aby można było je powiesić. Samo ozdabianie pierniczków pozostawiamy naszym zdolnym pociechom. Kolorowe barwniki spożywcze, posypki, lukier itp. szybko podziałają na dziecięcą wyobraźnię.

Kolorowy łańcuch 

 

Kolorowe łańcuchy z bibuły i papieru kolorowego, to jedne z najbardziej tradycyjnych ozdób choinkowych. Z pewnością każdy z nas sam przygotowywał je w przedszkolu, czy szkole na zajęciach plastycznych. Robienia łańcuchów na choinkę się  nie zapomina, dlatego tą wiedzę i umiejętności trzeba przekazać naszym dzieciom, którym sprawi to mnóstwo radości. Przy robieniu łańcuchów, można urządzić mały konkurs na to kto zrobi najdłuższy.

Ozdoby choinkowe z wyobraźnią

 

Tak naprawdę nie ma ograniczeń jeśli chodzi o domowy, własnoręczny wyrób ozdób choinkowych. Nasze dzieci z pewnością poniesie fantazja i  pozwólmy im na to. Ozdoby choinkowe możemy wykonać praktycznie ze wszystkiego. np. papierowych foremek na muffinki, dopasowanych do siebie kolorystycznie i zszytych denkami. Ze skrawków materiałów, czy też kolorowych papierów także można wyczarować niezwykłe ozdoby choinkowe np. gwiazdki. Można też kupić specjalne zestawy do samodzielnego wykonania świątecznych ozdób.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *