Gry i zabawy

Ozdoby wielkanocne, które można przygotować z dziećmi

Wielkanoc to niezwykle radosne i wiosenne święto, do którego warto się przygotować wraz całą rodziną. W naszej polskiej kulturze istnieje wiele wspaniałych tradycji wielkanocnych, które trzeba podtrzymywać i przekazywać młodszemu pokoleniu. Przygotowanie ozdób wielkanocnych będzie doskonałą okazją do miłego i twórczego spędzenia czasu z naszymi pociechami. Dzięki przyozdobieniu mieszkania na święta szybko poczujemy ich radosny klimat. Poniżej przedstawiam kilka sprawdzonych sposobów na ozdoby wielkanocne.

Pisanki

Jajka to chyba najważniejszy symbol świąt Wielkiej Nocy, symbol odradzającego się życia. Dlatego w naszych koszyczkach ze święconką nie może zabraknąć barwnych pisanek. Z doświadczenia wiem, że przygotowanie pisanek sprawia dzieciom najwięcej frajdy. Pomalowane jajka można oklejać: plasteliną, kolorowymi wycinankami, czy też naklejkami, lub włóczką. Wielkanocne pisanki można przygotowywać z dziećmi praktycznie w każdym wieku. Starsze mogą przygotować wydmuszki, malować woskiem, lub drapać wzorki, a młodsze dzieci przyklejać np. naklejki.

Kartki świąteczne

Przygotowane przez nasze pociechy kartki świąteczne z pewnością sprawią ogromną radość rodzinie i przyjaciołom do których je wyślemy. Wystarczy kolorowy papier, nożyczki, klej, kredki, mazaki, farby. Do wykonania takich kartek świątecznych można użyć również cekinów, brokatu, skrawków materiałów, lub wstążek i tasiemek. Dzieci z pewnością będą wiedziały jak je wykorzystać. Warto przygotowywać takie wielkanocne kartki świąteczne, w ten sposób uczymy też dzieci, tradycji składania wysyłania i składania życzeń. Niestety z roku na rok, tradycja wysyłania świątecznych kartek zamiera, a dlatego trzeba ją podtrzymywać.

Ozdoby wielkanocne z masy solnej

Kolejnym pomysłem na ozdoby wielkanocne, które możemy przygotować razem z dziećmi są te wykonane z masy solnej. Można z niej ulepić wielkanocne zajączki, baranki, kurczaczki, czy pisanki. Następnie trzeba je pomalować i ozdobić np. doczepić różnego rodzaju wstążeczki, lub sznureczki.

Skorupki z rzeżuchą

Wiadomo, że jajka to niezbyt trwały materiał plastyczny, zwłaszcza w rękach małych dzieci. Nie trzeba się martwić że jako pękło, lub się stłukło. Skorupki warto wykorzystać do posiania w niej rzeżuchy. Do skorupek wkładamy watę i wysiewamy rzeżuchę i podlewamy. Takie zielone skorupki pięknie przyozdobią stół.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *