Kosmetyki i zdrowie

Pielęgnacja naturalna i jej sekrety

Pielęgnacja naturalna skóry całego ciała staje się coraz popularniejsza i nic nie wskazuje na to, aby była to tylko tymczasowa moda. Wraz ze wzrostem naszej świadomości dotyczącej zdrowego stylu życia, dziedzina ta obejmuje coraz to nowe dziedziny. Nie tylko zwracamy uwagę na to co jemy i piejmy, ale również na składniki poszczególnych kosmetyków.

Zalety pielęgnacji naturalnej

Pielęgnacja naturalna jest na pewno zdrowsza niż pielęgnacja standardowo, jednak ciężko stwierdzić która jest skuteczniejsza. Bazą kosmetyków naturalny nie jest woda lecz hydrolat, czyli woda kwiatowa o różnych korzystnych właściwościach. Fazę tłuszczową stanowią natomiast ekologiczne oleje roślinne. W kosmetykach naturalnych nie ma sztucznych barwników i zapachów, które w tych standardowych stanowią nawet 90%ma sztuczna pochodzenie i które to własnie uczulają najbardziej.

Produkty do naturalnej pielęgnacji mają krótszy okres ważności 3-6 miesięcy, dlatego też trzeba wybierać produkty o mniejszej pojemności. W przypadku kosmetyków naturalnego pochodzenia zmniejsza się również ryzyko pojawienia reakcji uczuleniowej. Pielęgnacja naturalna jest łagodniejsza, nie powoduje podrażnień i dyskomfortu skóry.

Naturalne kosmetyki – zalety

Oczywiście rodzaj kosmetyków również trzeba dobrać do potrzeb swojej cery. Kolejną zaletą pielęgnacji naturalnej jest ekologia, bardzo wiele osób wybiera ją ze względów ideologicznych. Ekologiczny proces wytwarzania produktów, brak testowania na zwierzętach, sięganie do tradycyjnych, dawnych i sprawdzonych metod. Organizm ludzki jest przystosowany do życia zgodnie z naturą i korzystania z jej dobrodziejstw, dlatego warto sięgać po naturalne metody pielęgnacji ciała, które z pewnością szybko nam się zrewanżuje pięknym wyglądem. Po kosmetyki o naturalnym składzie sięgają chętnie rodzice małych dzieci, którzy chcą dla swoich pociech jak najlepszej pielęgnacji i ochrony delikatnej skóry.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *