Różnorodności

Jaki prezent na I Komunię Świętą?

Pierwsza Komunia Święta to wielkie i podniosłe wydarzenie w życiu dziecka i jego rodziców. Ten wyjątkowy dzień zostanie zapamiętany na długie lata i z pewnością niejednokrotnie będzie przywoływany w przyszłości. Sami wspominamy i porównujemy swoją komunię sprzed lat do obecnie świętowanych uroczystości komunijnych. W przygotowaniach do tego wielkiego wydarzenia najwięcej emocji budzi kwestia prezentów, zarówno u dziecka, jak i u gości. Zostając zaproszonym zastanawiamy się jaki prezent na I Komunię będzie najlepszy i zadowoli dziecko. W końcu jedne rzeczy cieszą chłopców, a inne dziewczynki.

Prezent na komunię dla dziewczynki

I Komunia Święta

Prezent na Komunię dla dziewczynki powinien sprawić radość i również stanowić pamiątkę tego pięknego wydarzenia. Dlatego jednym z najlepszych pomysłów jest podarowanie biżuterii, która jest też najbardziej tradycyjnym i klasycznym komunijnym prezentem, obok roweru i zegarka oczywiście. Z racji uroczystości najlepiej podarować łańcuszek z medalikiem lub krzyżykiem. Łańcuszek i medalik dla dziewczynki powinien być delikatny, wykonany z białego albo żółtego złota lub srebra – w zależności od możliwości finansowych. Możemy również podarować komplet biżuterii, kolczyki, bransoletkę czy pierścionek. Warto postawić na klasyczne i delikatne wzornictwo, które nigdy nie wychodzi z mody. Dziewczynki będą zadowolone także w zegarków, których wybór jest naprawdę bardzo duży. Możemy wybrać zarówno modny, młodzieżowy model, jak i klasyczny. Do zegarka można też dołączyć grawer lub dedykację, która będzie przypominała o tym dniu. Kolejnym pomysłem na prezent dla dziewczynki jest bon podarunkowy np. do sklepu z ubraniami lub bon jubilerski. Bony są alternatywą da „kopert”. Dobrym pomysłem jest podarowanie dziewczynce podarunku, który będzie związany z jej hobby i pasją np. instrumenty muzyczne, aparat fotograficzny, kurs tańca  itp. Trzeba dyskretnie poznać zainteresowania obdarowywanej i dokładnie przemyśleć wybór, aby nasz prezent był prawdziwą, radosną niespodzianką.

Prezent na komunię dla chłopca 

Idealny prezent na komunię dla chłopca, to z pewnością nowinki technologiczne, którymi interesują się mężczyźni niezależnie od wieku. Nowy smartfon, tablet, laptop, czytnik e-book, sprzęt grający i inne elektroniczne gadżety na pewno sprawi ogromną radość chłopcu. Chłopców ucieszą także rowery, quady, deskorolki w tym deskorolki elektryczne oraz hulajnogi itp. Można również dokupić akcesoria sportowe, jeśli dziecko uprawia jakąś dyscyplinę lub inne rzeczy, które pozwolą rozwijać mu zainteresowania. Tak jak w przypadku dziewczynek zegarek, to ponadczasowy podarunek. Chłopcom z pewnością spodobają się modele z dodatkowymi funkcjami, jednak starajmy się nie wybierać zbyt dziecinnych modeli, które po kilku tygodniach mogą szybko się znudzić i zostać wrzucone do kąta. Dobrym pomysłem na komunijny prezent dla chłopca jest też smartwatch. Chłopcom również możemy wręczyć biżuterię, którą najczęściej stanowi złoty łańcuszek i krzyżyk. Prezent na komunię dla chłopca to także voucher na różnego rodzaju kursy np. kurs fotografii, angielskiego lub imprezy sportowe. Przed zakupem prezentów komunijnych najlepiej wypytać rodziców o upodobania i zainteresowania ich dzieci, dzięki temu będziemy mieli pewność że prezent spodoba się dziecku.

Jaki prezent od chrzestnego na Komunię?

Przed największym prezentowym dylematem stają rodzice chrzestni. Jaki prezent od chrzestnego na Komunię, ile włożyć do koperty, jakie pamiątki wybrać? Te i inne pytania zadaje sobie każdy rodzic chrzestny, którego chrześniak w tym roku przystępuje do I Komunii. W przypadku chrzestnych najlepiej, aby oboje skonsultowali swoje wybory, tak by prezenty się nie powtórzyły. Chrzestni mogą kupić również jeden wspólny prezent np. wymarzony quad, skuter lub wycieczkę. Takie podarunki są dosyć kosztowne, dlatego na takie marzenia chrześniaka warto się „zrzucić”. Rodzice chrzestni jednak najczęściej i najchętniej kupują: rowery, laptopy, tablety, złotą biżuterię (medalik/krzyżyk i łańcuszek) oraz zegarki, a także wręczają zasobną kopertę. Aby pieniądze z Komunii „nie znikły” można pokusić się o założenie lokaty lub polisy, z pewnością za jaki czas chrześniak będzie wdzięczny za taki prezent. Do komunijnego prezentu od rodzica chrzestnego warto również dołączyć stosowaną pamiątkę np. srebrny obrazek z grawerem (data/wydarzenie/od kogo), Biblię lub inną książkę o tematyce religijnej, ramkę na zdjęcia z dedykacją lub specjalny album na zdjęcia z I Komunii Świętej oraz specjalną kartkę z życzeniami dołączoną do prezentu.

Pamiętajmy, że I Komunia Święta jest jedną z najważniejszych uroczystości religijnych w życiu dziecka, dlatego unikajmy zbędnego szumu wokół komunijnych prezentów, czy też organizacji przyjęcia. Warto się postarać aby dziecko przeżyło to wydarzenie duchowo, a nie materialnie.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *