Kosmetyki i zdrowie

Probiotyk dla dzieci przy antybiotykoterapii

Przed zastosowaniem leczenia antybiotykami chronię moje dzieci jak mogę, ale niestety nie zawsze udaje mi się to zrobić, gdyż ich zastosowanie jest czasami konieczne. Wiadomo, że antybiotyki skutecznie walczą z chorobami wywołanymi przez bakterie, ale również osłabiają organizm. Podczas leczenia antybiotykami konieczne jest zastosowanie tak zwanych probiotyków, które odbudują florę bakteryjną przewodu pokarmowego. Probiotyk dla dzieci musi być dostosowany do ich wagi i wieku.

Probiotyk dla dzieci – dlaczego są tak ważne?

www.dicoflor.pl

Podczas antybiotykoterapii konieczne jest podawanie probiotyków, zawierających żywe kultury bakterii korzystnie wpływających na odbudowę mikroflory bakteryjnej w jelitach. Antybiotyki zwalczają bakterie, ale nie tylko te chorobotwórcze, ale również te pożyteczne, dlatego tak ważna jest ich ochrona i uzupełnienie. Probiotyki takie jak na przykład Dicoflor (ja zawsze podaję go moim dzieciom) hamuje wzrost bakterii chorobotwórczych, gdyż zapobiega ich przyleganiu do ścian jelit. Żywe kultury bakterii zawarte w probiotykach dla dzieci pobudzają też produkcję przeciwciał, walczących z bakteriami wywołującymi chorobę. Dobry probiotyk dla dzieci musi zawierać szczep bakterii Lactobacillus rhamnosus GG w skrócie LGG, który jest jak dotąd najlepiej przebadanym szczepem żywych kultur bakterii. Bakterie kwasu mlekowego, które są wykorzystywane w produktach Dicoflor są dobrze przyswajalne przez małe organizmy dzieci. Probiotyki pozwalają dzieciom szybciej odzyskać zdrowie i siły do zabawy. Podawanie probiotyków zalecane jest również w przypadku biegunek. Polecam zapoznać się z szeroką ofertą probiotyków Dicoflor, gdzie znajdziemy preparat łatwo przyswajalny dla dzieci w każdym wieku oraz dla osób dorosłych: http://www.dicoflor.pl/

Uwaga! Powyższa porada jest jedynie sugestią i nie może zastąpić wizyty u specjalisty. Pamiętaj, że w przypadku problemów ze zdrowiem należy bezwzględnie skonsultować się z lekarzem!

Źródło obrazka wyróżniającego: www.dicoflor.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *