Różnorodności

Prowadzenie ciąży- jak wybrać ginekologa?

Planowanie ciąży, a następnie jej prowadzenie jest bardzo ważne dla zdrowia dziecka i jego mamy. Z tego też względu wybór odpowiedniego, dobrego lekarza ginekologa jest sprawą kluczową. Lekarz, któremu powierzymy zdrowie własne i dziecka musi także wzbudzać nasze zaufanie, gdyż to z nim przez 9 miesięcy ciąży będziemy w kontakcie. Bez obaw musimy mówić mu o wszystkich naszych niepokojach dotyczących ciąży i porodu.

Czym się kierować?

Część kobiet chce, by ich ciążę prowadził ginekolog-położnik, który pracuje w szpitalu, aby mógł być obecny podczas porodu. Dlatego jeśli chcemy mieć takiego lekarza warto sprawdzić odpowiednio wcześniej jacy lekarze pracują w poszczególnych szpitalach w naszych miastach. Można też wybrać szpital, a następnie lekarza prowadzącego. Każda kobieta powinna rodzić w dobrych warunkach, pod czułą i fachową opieką personelu medycznego. Nie musimy jednak wybierać lekarza pracującego na oddziale położniczym, ale specjalistę spoza szpitala.

Wizyty prywatne, czy na NFZ

Jak wskazują statystyki ponad połowa kobiet w ciąży korzysta z prywatnych gabinetów ginekologicznych. Niestety kolejki w państwowych placówkach medycznych są bardzo długie, a oczekiwanie na wizytę refundowaną przez NFZ może okazać się niebezpieczne dla zdrowia. Dlatego coraz więcej kobiet decyduję się na prywatne wizyty u ginekologów w czasie ciąży. Podczas takiej wizyty lekarz może poświęcić o wiele więcej czasu pacjentce, poza tym kobieta może umówić się na dogodny dla siebie termin i godzinę.

Ginekolog-położnik z polecenia

O opinie dotyczące poszczególnych lekarzy warto zapytać siostry, kuzynki, czy też koleżanki, które zostały już mamami. Jednak nie zawsze ginekolog, który spełniał oczekiwania przyjaciółki spełni również nasze. Opinii o danym lekarzu należy szukać również w Internecie, gdzie na licznych forach wypowiadają się tysiące kobiet. Polecam szczególnie portal www.ginweb.pl , na którym znajdziemy opinie dotyczące lekarzy ginekologów z całej Polski, a także zdjęcia gabinetów i listę usług, które są oferowane. Wystarczy wpisać np. ginekolog Kraków lub inną nazwę miasta, aby dowiedzieć się gdzie przyjmuje dobry specjalista. I tak Paniom z Krakowa i okolic, szukającym ginekologa, który poprowadzi ciążę polecam dr. Marka Kmiecia. Szczegółowe informacje dotyczące adresu, kontaktu, godzin przyjęcia i usług itp. znajdziemy na: http://marekkmiec.ginweb.pl/index/. Indywidualne i fachowe podejście do pacjentek wzbudza zaufanie, a możliwość wykonania szczegółowych badań w gabinecie to kolejne zalety oferowane w gabinecie tego lekarza.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *