Maluch w kuchni

Smaczne i pomysłowe śniadanie dla dzieci

Śniadanie jak powszechnie wiadomo jest najważniejszym posiłkiem w ciągu dnia zarówno dla dzieci jak i dla dorosłych. Dlatego też warto zadbać o to, aby było pożywne, zdrowe i smaczne. Dzięki temu dziecko bez grymasów zje cały posiłek. Maluchy do zabawy i nauki potrzebują wielu składników odżywczych, witamin i minerałów, zatem trzeba zadbać, by było w pełni wartościowym posiłkiem. Kolorowe i pomysłowe śniadanie dla dzieci będzie miłym początkiem dnia dla każdego malucha.

Śniadanie z wyobraźnią

Doświadczeni rodzice wiedzą jak trudne jest przygotowanie pożywnego śniadania, które dziecko zje ze smakiem. Maluchy nie lubią potrzebnych dla zdrowia świeżych warzyw i owoców oraz innych wartościowych produktów. Przez to rodzice często muszą kombinować, jak przemycić zdrowe produkty w codziennych posiłkach. Aby nasze dziecko z chęcią jadło śniadanie, musimy mu je podać w pomysłowy sposób, przede wszystkim ma być kolorowo i zabawnie. Rodzice muszą uruchomić wyobraźnię, która pozwoli im na przygotowanie zdrowego, smacznego i pięknie wyglądającego śniadania.

Jakich produktów użyć?

Najczęściej na śniadanie serwujemy maluchowi kanapki, które potrafią bardzo szybko się znudzić. Jednak odpowiednio przygotowane z pewnością zostaną w całości zjedzone. Wystarczy tylko powycinać z wędliny i żółtego sera różne wzory. Motylki, misie, auta, gwiazdki, czy serduszka można wyciąć za pomocą foremek do ciasta. W diecie maluchów nie może zabraknąć jajek, a z tych da się wyczarować wiele smacznych potraw. Nawet ugotowane na twardo jajo może być atrakcyjne po przyozdobieniu. Jajecznica podana na sałacie ze szczypiorkiem, rzodkiewką lub pomidorkami, jest o wiele zdrowsza i smaczniejsza. Jeśli nie mamy czasu na przyozdabianie jedzenia warzywami, a nasz szkrab kocha kechup to konieczne trzeba go wykorzystać. Za jego pomocą namalujemy różne worki. Dla zdrowego rozwoju i wzrostu kości potrzebny jest również wapń, który znajduje się w nabiale. W przypadku gdy dziecko nie lubi pić samego mleka, można mu serwować kakao, budyń i płatki śniadaniowe. Do owsianki, płatków musli lub śniadaniowych warto dodać banany, jabłka, orzechy, jagody, czy truskawki.

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *