Różnorodności

Trzy sposoby jak łatwo rozczesać włoscy dziecku i sobie

Rozczesywanie włosów po ich umyciu lub kąpieli, czy też pobycie na basenie jest niezwykle kłopotliwe, zarówno dla mam jak i ich pociech. Rozczesywania włosów szczególnie nie lubią małe dzieci, które często z całych sił wzbraniają się przed tą czynnością. Poniżej przedstawiam kilka sposobów, aby ta czynność była prostsza dla nas i naszych dzieci.

1. Szczotka do włosów Tangle Teezer

www.hebe.pl

Bez wątpienia szczotka do włosów Tangle Teezer jest numerem jeden w przypadku rozczesywania mokrych i splątanych pasm. Każda kobieta i każda mama powinna ją mieć. Szczotka Tangel Teezer to wybór profesjonalistów, którzy doceniają jej innowacyjną technologię. Szczotka została wykonana ze specjalistycznego materiału, który płynnie rozczesuje włosy, bez ich szarpania, czy ciągnięcia i to za jednym pociągnięciem. Zapobiega elektryzowaniu się włosów i ich niszczeniu, a można nią rozczesywać zarówno mokre jak i suche włosy. Liczne zalety szczotki do włosów Tangle Teezer pokochają duzi jak i mali. Szeroki wybór szczotek tej marki znajdziemy np. w drogeriach Hebe https://www.hebe.pl/marki/tangle-teezer . Szczotki TT warte są swojej ceny, o czym trzeba się przekonać.

2. Odżywka do rozczesywania włosów

Z myślą o dzieciach powstały specjalne odżywki do rozczesywania włosów. Zazwyczaj są w postaci mgiełki w spray, którą należy spryskać wilgotne pasma. Odżywki tego typu nie tylko ułatwiają rozczesywanie, ale również zapobiegają elektryzowaniu się włosów, nadają im blask i co ważne dla maluchów – mają przyjemny zapach. Niektóre odżywki są w klasycznej formie balsamu do spłukiwania.

 3. Rozczesz zanim umyjesz

Kolejną metodą jest rozczesanie włosów przed ich umyciem. Natomiast podczas mycia trzeba delikatnie masować skórę głowy, tak aby nie plątać pasm. Po nałożeniu i spłukaniu odzywki należy delikatnie osuszyć włosy ręcznikiem, trzeba unikać pocierania, które dodatkowo plącze i niszczy włosy. Do rozczesania włosów po ich umyciu warto używać grzebienia o grubych i szeroko rozstawionych zębach.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *