biurko w akademiku
Bez kategorii

Studia w Poczdamie – stancja czy akademik?

Matura zdana na 5, czas iść na studia. Wybór padł na Poczdam? Nic dziwnego. Coraz więcej młodych ludzi wybiera tę właśnie destynację. Niemieckie miasto kusi bogatą ofertą edukacyjną i wysokim poziomem nauczania. Również życie kulturalne i rozrywkowe jest tu na bardzo wysokim poziomie. Można powiedzieć, że Poczdam jest typowym miastem uniwersyteckim, mającym mnóstwo opcji dla osób, które chcą się kształcić, a jednocześnie zasmakować życia. W tym wszystkim bardzo ważną kwestią jest też zakwaterowanie, bo przecież trzeba gdzieś mieszkać na czas studiów za granicą. W zeszłym miesiącu pisałam Wam o akademikach w Lipsku. Postanowiłam jednak zgłębić temat i wspomnieć jeszcze o równie imponującej bazie w Poczdamie.

Wynajem mieszkania, czy zakwaterowanie w akademiku?

Wynajęcie mieszkania to dobra opcja dla introwertyków, którzy od zaludnionych miejsc, bardziej cenią swoje własne towarzystwo. Niestety tego typu przyjemność wiąże się ze sporymi wydatkami. Mieszkania w Poczdamie są relatywnie drogie, a przy tym wcale nie oferują aż tak bardzo wysokiego standardu, jak by to sugerowała ich cena. Poza tym, aby wynająć coś naprawdę sensownego trzeba być na miejscu i to nie przez dzień lub dwa, ale zdecydowanie dłużej. Samodzielne mieszkanie związane jest także z większą odpowiedzialnością. Musisz sam płacić rachunki, sam załatwiać wszelkie formalności, wszystko sam. Nagle dorosłe życie spada ci na głowę. Nie wiem czy jest to dobre rozwiązanie w momencie, kiedy dopiero zaczynasz studia i na dodatek w innym kraju.

studia w akademiku

Jeżeli chcesz zasmakować prawdziwego studenckiego życia, a przy okazji nie wydać wszystkich pieniędzy na wynajem mieszkania, wybierz akademik w Poczdamie. Te pieniądze, które ci zostaną będziesz mógł przeznaczyć na drobne przyjemności, np. wyjścia do kina, kawę ze znajomymi, koncert, itp. Ale to nie jedyny powód, żeby wybrać akademik w Poczdamie. Jako, że większość studentów z różnych zakątków świata decyduje się na taką formę zakwaterowania, masz szansę na poznanie niezwykle ciekawych osób, a z niektórymi z nich możesz nawet zawrzeć przyjaźnie na długie lata. Akademik to także ogromne wsparcie od osób ci podobnych. Możecie wspólnie imprezować, wychodzić na miasto i razem się uczyć. Dzięki temu nuda i samotność nigdy nie zapukają do twoich drzwi. W razie czego, notatki też zdobędziesz szybciej.

Jaki akademik w Poczdamie wybrać?

No dobrze, w ostatecznej bitwie wygrał akademik. Na mapie miasta jej kilka interesujących obiektów. Numerem jeden spośród wszystkich są akademiki BaseCamp. W sumie to bardziej apartamenty niż typowe pokoje dla studentów. Głównym założeniem przy tworzeniu mieszkań w BaseCamp Poczdam była wizja przytulnego kąta. I udało się to uzyskać. Pokoje są pięknie umeblowane i kompleksowo wyposażone. Każdy z nich posiada prywatną łazienkę oraz aneks kuchenny. Uwagę przyciąga też estetyka wnętrz i co ważne, masa praktycznych rozwiązań. Dzięki temu w pokojach znajduje się wystarczająco dużo miejsca do nauki i odpoczynku. Chcesz czegoś więcej? Nie ma problemu. Akademik Poczdam BaseCamp zapewni ci wszystko, czego potrzebujesz do szczęścia.

Jeden akademik i wszystko czego potrzebujesz

Akademik BaseCamp Poczdam to nowoczesność, przytulność i niezbędne luksusy na wyciągnięcie ręki (sprawdź TU). Ten, kto tworzył ten akademik pomyślał o wszystkim. Na terenie akademika znajduje się nie tylko pralnia i specjalny pokój do cichej nauki, ale także sala do zabaw i spotkań towarzyskich, taras na świeżym powietrzu, wypożyczalnia rowerów. Jest też coś, czego nie ma mają tradycyjne akademiki – kino i siłownia. A to oznacza, że można zadbać o ducha lub dobrą formę zawsze, kiedy tylko będzie na to ochota.

Warto w tym miejscu dodać, że pod szyldem „nowoczesne akademiki Poczdam” znajdują się także funkcjonalne pokoje przystosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych.

nauka na studiach

I jeszcze jedno – rachunki oraz superszybki Internet są już w cenie wynajmu! Nie musisz niczym się martwić. Dodam jeszcze tylko, że akademik BaseCamp Poczdam znajduje się dosłownie rzut beretem od uniwersyteckiego kampusu i większości instytutów badawczych. Jeśli więc zaśpisz, nie musisz panikować. Wystarczy szybko się ogarnąć i lecieć na wykład.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *