Kosmetyki i zdrowie

Syrop na suchy kaszel

Suchy kaszel pojawia się zazwyczaj na początku infekcji górnych dróg oddechowych. Może być objawem zarówno infekcji wirusowej jak i bakteryjnej, a także objawem alergii, czy też rekcją obronną np. na dym nikotynowy lub zbyt suche powietrze i niestety bywa niezwykle uciążliwy zarówno dla dzieci jak i dla osób dorosłych. Suchy kaszel utrudnia oddychanie i nie pozwala spać, nazywany jest również kaszlem nieproduktywnym.

Suchy kaszel – czyli jaki?

Niekiedy trudno nam określić z jakim rodzajem kaszlu się zmagamy. Kaszel suchy to taki, któremu towarzyszy uczucie drapania lub łaskotania w gardle. Jest on też ciągłą reakcją na ból gardła, podczas kaszlania nie odrywa i nie odkrztusza się wydzielina. Kaszel suchy brzmi głucho i sucho, mamy również uczucie suchości w gardle i jamie ustnej. Suchy kaszel wraz z postępem choroby przekształca się w kaszel mokry. Niestety kaszel suchy może utrzymywać się nawet do kilku tygodni po zakończeniu infekcji.

Leczenie suchego kaszlu

Suchego kaszlu nie należy lekceważyć zwłaszcza u małych dzieci. Kiedy kaszel przedłuża się również u osób dorosłych koniecznie trzeba zgłosić się do lekarza. Ten objaw infekcji górnych dróg oddechowych można skutecznie leczyć. Najważniejsze w leczeniu kaszlu suchego jest nawilżanie powietrza w pomieszczeniach w których przebywamy. Ważne jest również przyjmowanie leków przeciw kaszlowych takich jak syrop na kaszel suchy np. Mucotussin. Więcej informacji o tym leku oraz o kaszlu suchym przeczytamy na: http://www.mucosolvan.pl/dry-cough-symptoms.

Uwaga! Powyższa porada jest jedynie sugestią i nie może zastąpić wizyty u specjalisty. Pamiętaj, że w przypadku problemów ze zdrowiem należy bezwzględnie skonsultować się z lekarzem!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *