Kosmetyki i zdrowie

Jak szybko wyleczyć przeziębienie i grypę u dziecka

Przeziębienie, grypa, infekcje gardła lub ucha dają o sobie znać przez cały rok. Nawet latem (zwłaszcza tak zimnym i deszczowym jakie mamy w tym roku) doskwierają wielu osobom w różnym wieku, warto wiedzieć jak sobie z nimi radzić, aby nie tracić wakacji na chorobę. Szczególnie dzieci nie powinny zmarnować tego wyjątkowego, letniego czasu na przebywanie w łóżku z powodu przeziębienia, grypy, czy innej infekcji górnych dróg oddechowych. Wakacje niezależnie od pogody trzeba wykorzystać na odpoczynek i świetną zabawę, a nie chorobę i przebywanie w łóżku.

Jak leczyć pierwsze objawy przeziębienia?

Kiedy u naszego dziecka dostrzeżemy pierwsze objawy przeziębienia lub grypy takie jak: podwyższona temperatura ciała, kaszel, katar, a maluch uskarża się na złe samopoczucie, ból głowy, mięśni to trzeba jak najszybciej zacząć działać. Nie można dopuścić do rozprzestrzeniania się infekcji, a na szczęście mamy dostęp do wielu skutecznych i sprawdzonych leków zwalczających przeziębienie, grypę, czy infekcję gardła. Leczenie farmakologiczne koniecznie należy wspomagać naturalnymi i domowymi sposobami. Ważna jest lekkostrawna dieta bogata zwłaszcza w witaminę C, a także odpoczynek i sen, który wspomagają regenerację organizmu.

Maść na przeziębienie

www.vicks.pl

Środki farmaceutyczne są najważniejsze w leczeniu przeziębienia i grypy, trzeba wybrać te dostosowane do wieku oraz wagi naszego dziecka. Warto sięgać po te, które są produkowane z naturalnych składników i skutecznie oraz szybko walczą z objawami choroby. W leczeniu kaszlu i kataru bardzo pomocna jest maść Vick Vapo Rub, która pozwala na swobodne oddychanie nawet przez 8 godzin. Maść zawiera ekstrakt z eukaliptusa oraz mentolu i działa na każdym etapie choroby, łagodząc katar i kaszel. Mogą ją stosować nawet małe dzieci, szczególnie na noc, przed pójściem do łóżka, dzięki czemu zapewnimy dziecku spokojny sen. Starszym dzieciom można podawać preparaty na grype i przeziębienie w saszetkach np. https://www.vicks.pl/pl-pl/przegladaj-produkty-vicks, które cechuje bardzo szybkie działanie. Pamiętajmy, że przed zastosowaniem jakichkolwiek leków, szczególnie tych dostępnych bez recepty, trzeba szczegółowo zapoznać się z ulotką, lub poprosić o poradę farmaceutę.

Uwaga! Powyższa porada jest jedynie sugestią i nie może zastąpić wizyty u specjalisty. Pamiętaj, że w przypadku problemów ze zdrowiem należy bezwzględnie skonsultować się z lekarzem!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *