Dziecięca moda

Ubranka z bawełny ekologicznej na lato i nie tylko

Bawełna, to bez wątpienia jeden z najbardziej naturalnych materiałów z którego wykonywane są ubrania, bielizna i pościel. To właśnie bawełniane ubranka najczęściej pojawiają się w szafie naszych dzieci. Jednak podczas zakupów trzeba zwrócić uwagę nie tylko na skład ale i jakość oraz pochodzenie materiału. Coraz bardziej popularna staje się bawełna ekologiczna. Kupując ubranka z bawełny ekologicznej możemy mieć 100% pewność, że nie podrażnią delikatnej i wrażliwej skóry maluszków. 

Bawełna ekologiczna – uprawa

bawełna ekologiczna

Bawełna ekologiczna to bawełna, która była uprawiana w sposób przyjazny dla środowiska oraz pracowników oraz użytkowników (w tym alergików). Do uprawy bawełny ekologicznej nie są wykorzystywane nawozy sztuczne, czy też agresywne środki ochrony roślin. W uprawie bawełny eko stosuje się naturalne środki i metody uprawy. Bawełna nawożona jest obornikiem, odchwaszczana ręcznie, a ochraniana naturalnymi, nieszkodliwymi dla człowieka substancjami np. kwasem cytrynowy, czy lukrecją. Bawełna ekologiczna jest zbierana ręcznie, co dodatkowo podnosi jej czystość, gdyż olej z nasion nie zanieczyszcza włókien. Zebrana bawełna myta jest za pomocą łagodnych i naturalnych środków myjących, a do jej barwienia również wykorzystywane są w pełni naturalne barwniki. Ekologiczna bawełna uprawiana jest również na organicznych glebach, a taki status zyskuje po trzech kolejnych latach uprawiania według restrykcyjnych norm.

Ubranka z bawełny ekologicznej – zalety

ubranka z bawełny ekologicznej

Ubranka z bawełny ekologicznej powinny znaleźć się w każdej wyprawce dla noworodka. Ten materiał polecamy wszystkim, którzy w swoich ubraniach chcą czuć się komfortowo i doceniają jakość. Ubrania z ekobawełny są wyjątkowo miękkie i delikatne, a do tego posiadają właściwości hypoalergiczne. Do tego są niezwykle wytrzymałe, zachowują swój kształt i kolor nawet po wielu praniach, bowiem nie są poddawane obróbce chemicznej, która dodatkowo obciąża tkaninę. Obecnie w sklepach ubrania wykonane z bawełny ekologicznej są oznaczone specjalnymi etykietkami i metkami, dlatego nie jest je trudno odnaleźć nawet w wielkich sieciówkach (bo coraz więcej marek ma je w swojej ofercie).

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *