Gry i zabawy

Ulepimy dziś bałwana, czyli zabawy na śniegu

Biały, puszysty, zimny, który tworzy magiczny, bajeczny krajobraz, tak mowa o śniegu właśnie. Bez śniegu nie ma zimy, bez śniegu nie ma też fantastycznych zabaw, bez śniegu nie ma udanych ferii. Na szczęście większość uczniów będzie mogła wykorzystać biały opad do wesołych zabaw podczas zimowych ferii. Zabawy na śniegu są wyjątkowe i powinniśmy uczestniczyć w nich razem z naszymi dziećmi. Nie obawiajmy się śniegu, mrozu zimna, to wszystko sprawi radość maluchom i zahartuje ich organizmy.

Lepienie bałwana 

Zabawy na śniegu powinny rozpocząć się od ulepienia bałwana. Bez bałwana nie ma prawdziwej zimy, może to być nawet malutki bałwanek ale powinien pojawić się przed naszym oknem. Kiedy nasz maluszek nie ma jeszcze wystarczająco sił na toczenie śnieżnej kuli musimy mu pomóc. Starsze dzieci mogą urządzić konkurs na ulepienie największego bałwana. Oczywiście bałwan musi mieć nos z marchewki, guziki z węgla i czapkę ze starego garnka.

Bitwa na śnieżki

Kolejną zimową zabawą jest bitwa na śnieżki. Jednak podczas tej zabawy trzeba uważać aby śnieżki nie były zbyt twarde. W końcu podczas zabawy nie chcemy aby komukolwiek stała się krzywda. Zdecydowanie jest to zabawa dla dużych dzieciaków, mniejsze mogą z powodzeniem zrobić aniołka w śnieżnej zaspie.

Sanki i narty

Każde dziecko powinno mieć sanki, przygody z nartami również warto spróbować. Bez sanek zima nie będzie zimą. Każdy maluszek powinien być ciągnięty po zaśnieżonych chodnikach i alejkach przez swojego tatę lub dziadka. Sanki przydadzą się również późnień, kiedy nasza pociecha będzie na tyle samodzielna, aby móc iść na górkę z kolegami. Zjeżdżanie na sankach z górki  jest wspaniałą zabawą, która nigdy się nie nudzi, czasami tylko dzień jest za krótki.

Jazda na łyżwach

Zabawy na śniegu a raczej na lodzie zimą są również fascynujące. Oczywiście można ślizgać się na butach, ale na łyżwach mamy większą frajdę. W każdym większym i mniejszym mieść jest  lodowisko, z którego można korzystać od początku aż do końca zimy. Przy takim miejskim lodowisku mamy też możliwość wypożyczenia łyżew. Pamiętajmy aby nie pozwalać dzieciom ślizgać się po zamarzniętych zbiornikach wodnych. Taka zabawa może okazać się niebezpieczna dla zdrowia a nawet życia, a zimowe zabawy na śniegu mają być miłe, przyjemne i bezpieczne.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *