Różnorodności

Jak urządzić pokój dla dziewczynki – porady?

Test ciążowy, na teście dwie magiczne czerwone kreseczki, ogromna radość, wzruszenie i wszystko, co do tej pory było ważne schodzi na dalszy plan. Kiedy już świat rusza do przodu, po pierwszym szoku-  z powrotem zaczynamy działać. Pierwsza wizyta u lekarza, ustalenie terminu, pierwsze USG i wyczekiwanie na to, które powie nam o płci dziecka. W końcu pełne radości i nadziei chcemy przygotować się na przyjście na świat naszego dziecka. Wyprawka, ubranka, kosmetyki, dodatki do pokoju dziecięcego stają jednym z priorytetów dla przyszłych mam. Chcemy wiedzieć, czy na świat przyjdzie chłopiec, czy dziewczynka, bo inaczej urządzimy pokój dla dziewczynki a inaczej dla chłopca. A kiedy już wiemy, że na świat przyjdzie mała kobietka to wpadamy w szał zakupów i zastanawiamy się też jak urządzić pokój dla dziewczynki?  Poniżej postaram się pomóc wszystkim mamom, które szukają inspiracji do urządzenia pokoju dla swojej córki.

Róż – bo kolor ma znaczenie

 

Bez wątpienia kolor różowy to ulubiony kolor małych dziewczynek, tych starszych i większych zresztą też, dlatego koniecznie pokój dziewczynki musi zawierać różowo akcenty. Oczywiście nie musimy malować wszystkich ścian i sufitu na wściekły róż, czasem wystarczą tylko dodatki w odcieniach różowego. Możemy pomalować ściany lub jedną z nich, czy też nawet fragment ściany na różowo np. w paski. Wchodząc do takiego pomieszczenia od razu będzie wiadomo, że to pokój dziewczynki, nawet jeśli nie będzie w nim mebli i dekoracji, a pomalowane będą tylko ściany. Warto wybierać jasne odcienie takie jak np. pudrowy róż, sufit powinien być biały. Jasne, ciepłe kolory sprawiają, że pomieszczenie staje się optycznie większe i przestronne, do tego wnętrze jest przytulne i ciepłe, a w końcu taki klimat chce wyczarować każda mama swojemu dziecku. Jeśli nie chcemy malować ścian na różowo to koniecznie musimy kupić lub też samodzielnie wykonać różowe dekoracje do pokoju dziewczynki. Można pomyśleć również o tapecie lub bajkowych naklejkach.

Meble do pokoju dziewczynki 

Kiedy ściany są już pomalowane lub oklejone, okna i podłogi umyte, to należy pomyśleć o meblach, które zostaną umieszczone w pokoju małej księżniczki. Meble możemy wykonać na zmówienie lub kupić gotowe, a wybór w sklepach meblowych zarówno tych stacjonarnych jak i internetowych jest przeogromny. Warto zainwestować w meble, które będą rosły wraz z dzieckiem, ich kolor powinien być też uniwersalny. W przypadku mebli dla dziewczynek świetnie sprawdza się również biały kolor. Takie szafki i szafeczki można też ozdobić, jednak trzeba wybierać solidne meble odporne na działanie destrukcyjnej mocy maluchów (dziewczynki też są silne i mają szalone pomysły). Białe proste meble np. w skandynawskim stylu nie wychodzą z mody i można je również modyfikować dlatego kiedy nasza córeczka, trochę podrośnie będzie mogła je dowolnie ozdabiać, przerabiać etc. Łóżeczko musi być solidne, najlepiej drewniane, najlepiej takie, które można zamienić z czasem na łóżko

Dekoracje do pokoju dziewczynki 

Niezwykły dziewczęcy klimat w pokoju naszej córeczki stworzą dodatki. Dekoracje do pokoju dziewczynki są przede wszystkim słodkie. Nie musi być ich dużo, bo mniej znaczy więcej, a przez pierwsze miesiące życia naszej córki nie będą odgrywały one dla niej znaczącej roli. Nadmiar dodatków możne nawet przeszkadzać w wykonywaniu najprostszych czynności pielęgnacyjnych, których przy niemowlaku jest bardzo dużo. Duże maskotki są tak zwanymi „zbieraczami kurzu” i w tym oczywiście roztoczy, dlatego starajmy się ich unikać w pokoju maluszka. Oczywiście każde dziecko musi mieć swoją ukochaną przytulankę, która będzie pomagać mu zasypiać. W pokoju dziewczynki powinny pojawić się nastrojowe oświetlenie, lampka nocna w finezyjnym kształcie, lampki, lub cotton balls, które możemy powiesić nad łóżeczkiem lub w oknie, czy też ułożyć na meblach. Oświetlenie musi tworzyć przyjemną, ciepłą i przytulną atmosferę. Ciekawym rozwiązaniem są także lampki nocne z projektorami i pozytywką, ułatwiające zasypianie. Dekoracje do pokoju dziewczynki to także pościel, poduszeczki, kocyki, pledy, które mogą w tym przypadku być we wszystkich odcieniach różu. Bajkowe wzory i kolory są jak najbardziej wskazane. Pościel, koce i poduszki muszą być uszyte z naturalnych i nieuczulających materiałów takich jak bawełna. Z zakupem odpowiedniej pościeli dla dziewczynki nie będzie najmniejszego problemu. Nad łóżeczkiem dziewczynki powinien pojawić się też baldachim, który stworzy jej iście królewskie łoże. Na podłodze może być zarówno kolorowy dywan jak i wykładzina, które również sprawiają, że pokój staje się przytulny i wyciszony. Kiedy nasza córeczka będzie miała kolekcję zabawek to warto wygospodarować kącik w którym będzie je trzymać np. w specjalnych pudłach na zabawki. Nie można zapomnieć także o ramkach na zdjęcie i obrazkach, które dopełniają całości wystroju pokoju dla dziewczynki.

Przyszłym mamom, oczekującym na przyjście na świat córeczki życzę wielu miłych i przyjemnych chwil spędzonych na urządzaniu pokoju. Dajcie się ponieść fantazji i marzeniom!!!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *