Kosmetyki i zdrowie

Vademecum domowej depilacji

Domowa depilacja wymaga dokładności i ostrożności oraz dobrania odpowiedniej metody do stanu swojej skóry i zdrowia. Większość z nas depiluje się właśnie w zaciszu własnego domu. Latem kiedy częściej i chętniej odsłaniamy ciało, nasza skóra powinna być wyjątkowo gładka. Sprawdź co musisz wiedzieć zanim przystąpisz do depilacji.

Domowa depilacja – na co uważać, o czym pamiętać 

domowa depilacja

 

Domowa depilacja za pomocą pasty cukrowej lub wosku nie jest wskazana dla kobiet z tendencją do pękania naczyń krwionośnych, z żylakami, czy też zapaleniem mieszków włosowych. Produkt, którego zamierzamy użyć do wykonania depilacji np. pianki, czy kremu najlepiej wypróbować na małej i delikatnej powierzchni skóry np. przedramieniu. Kosmetyki i preparaty do depilacji mogą zawierać uczulające nas składniki. Depilacji nie należy przeprowadzać, jeśli na skórze pojawią się jakiekolwiek stany zapalne, wysypka, zakażenia wirusowe lub bakteryjne, czy zmiany grzybicze. Zanim zdecydujemy się na jakąkolwiek metodę depilacji najpierw trzeba wyleczyć skórę. Skóry nie można depilować gdzie widoczne są płaskie i wypukłe zmiany skórne takie jak: torbiele, narośla, brodawki, a także łuszczyca, egzema, zmiany nowotworowe, czy też niepokojące zmiany pigmentacyjne Wszelkie niepokojące objawy trzeba koniecznie skonsultować z dermatologiem. Osoby z hemofilią lub cukrzycą muszą być szczególnie ostrożne przy posługiwaniu się przyrządami, które mogą zranić skórę takie jak maszynki. Panie z tendencją do powstawania bliznowców powinny zrezygnować z depilacji z użyciem lasera, elektrolizy, czy termolizy.

Gdy jednak nie pójdzie gładko – depilacyjne S.O.S

W trakcie każdego rodzaju depilacji (woskiem, plastrami, pastą, maszynką, kremem) może przydarzyć się nam przykry wypadek. Dlatego w naszej łazience i apteczce warto mieć kilka przydatnych rzeczy takich jak: ałun, plaster z opatrunkiem, opatrunek w sprayu i woda utleniona – przydadzą się gdy zatniemy się przy goleniu maszynką. Zimny kompres lub mrożonka wprost z zamrażalnika zawinięta w ściereczkę przyda się by ochłodzić podrażnione i zaczerwienione miejsca po depilacji woskiem. Po każdej depilacji koniecznie należy zaaplikować na skórę balsam nawilżający. Kosmetyk powinien zawierać ekstrakt z aloes, wyciąg z ogórka lub chłodzący mentol, który złagodzi ewentualne podrażnienia.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *