Różnorodności

Włosy proste jak drut lub pokręcone jak sprężyny

Kobiety już tak mają, kiedy są posiadaczkami włosów krótkich marzą o długich, a kiedy już je zapuszczą ścinają. Kiedy na włosy są proste marzymy o burzy loków, a gdy włosy są kręcone chcemy mieć proste. Upinamy, zaplatamy, związujemy, tapirujemy, malujemy etc. Chyba każda z nas jest posiadaczką: suszarki, lokówki i prostownicy, których używamy na co dzień i od wielkiego święta. Niestety zabiegi z użyciem tych urządzeń nie są korzystne dla naszych włosów, gdyż wysoka temperatura niszczy ich strukturę.

Zabezpiecz włosy

Prostownicy, lokówki, a także suszarki należy używać rozsądnie oraz „oszczędnie”,  szczególności gdy jesteśmy posiadaczkami włosów rzadkich, cienkich i zniszczonych. Wysoka temperatura nie sprzyja regeneracji i odbudowie włosów. Jednak jeśli nasza fryzura nie może obyć się bez tych urządzeń, należy zaopatrzyć się w specjalne kosmetyki termoochronne do włosów. Oferta tego typu kosmetyków jest naprawdę bardzo szeroka, mamy dostępne między innymi: szampony, odżywki, maseczki oraz spraye, które trzeba zaaplikować przed użyciem prostownicy, czy lokówki. W drogeriach i sklepach z artykułami fryzjerskimi znajdziemy także pianki do włosów, które posiadają właściwości termoochronne. Dzięki takim piankom nie musimy aplikować dodatkowego kosmetyku, który obciąża włosy np. podczas prostowania.

Bo sprzęt ma znaczenie 

Bez wątpienia jakość sprzętu ma znaczenie, a o tym fakcie chyba nie trzeba przypominać żadnej kobiecie. Na jakości nie warto oszczędzać, a na pewno w przypadku urządzeń do stylizacji włosów. Warto zainwestować w te, wybierane przez profesjonalistów. Prostownice nowej generacji nie niszczą włosów podczas ich wygładzania, lecz dbają o ich wygląd tak jak  np. prostownica Rowenta, a wybór możemy sprawdzić na stronie producenta: http://www.rowenta.pl/STYLIZACJA-W%C5%81OS%C3%93W/Prostownice/c/straighteners. Z pewnością każda z nas znajdzie idealną dla rodzaju i długości swoich włosów. Wybierając Prostownice Rowenta nie tylo wyprostujemy ale również zakręcimy włosy na większości oferowanych modeli, takie 2 w 1 plus oszczędność na lokówce. Takie urządzenia nie tylko sprawiają, że nawet kręcone włosy stają się idealnie proste już za jednym pociągnięciem, ale wydobywają ich naturalne piękno i blask. Dzięki zaawansowanym technologiom nasze pasma (nawet te najbardziej cienkie) są chronione. Wybierając nowoczesne prostownice naszym włosom nie będzie straszna nawet codzienna stylizacja.

Źródło obrazka wyróżniającego: www.rowenta.pl

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *