Kosmetyki i zdrowie

Zapalenie pęcherza moczowego- przyczyny, objawy, leczenie

Zapalenie pęcherza moczowego, to typowo kobieca dolegliwość, a to ze względu na budowę anatomiczną, chociaż tak naprawdę nie ma ona względu na płeć, czy wiek.  Co prawda  u panów zakażenie układu moczowego występuje znacznie rzadziej, jednak w obu przypadkach jest to bardzo uciążliwa i bolesna choroba. Zapalenie pęcherza moczowego, to choroba obejmująca dolne drogi moczowe, czyli cewkę i pęcherz moczowy.

Zapalenie pęcherza objawy i przyczyny

 

Przyczyną zapalenia pęcherza moczowego jest przedostanie się bakterii i wirusów do cewki moczowej i pęcherza. Schorzenie to częściej przytrafia się również zimą w wyniku przemarznięcia czy przeziębienia. Zmiany hormonalne związane z ciążą, czy klimakterium również sprzyjają zapaleniu pęcherza. Brak odpowiedniej higieny, stosowanie niektórych środków antykoncepcyjnych także powoduje zapalenie pęcherza moczowego. Do głównych objawów zakażenie układu moczowego zalicza się częste wizyty w toalecie, skąpomocz i ból oraz pieczenie podczas oddawania moczu. Zapalenie pęcherza objawy ma również podobne do innych infekcji organizmu. Przy ZUM występuje gorączka i  ogólne złe samopoczucie, a także ból w podbrzuszu.

Leczenie zapalenia pęcherza moczowego

 

Leczenie zapalenia pęcherza moczowego polega na spożywaniu dużej ilości płynów, które pozwolą na wypłukanie chorobotwórczych bakterii z dróg moczowych. Ważna jest również właściwa i częsta higiena miejsc intymnych. W pozbyciu się infekcji pomagają również ciepłe okłady podbrzusza oraz ziołowe nasiadówki. Można przyjmować również leki przeciwbólowe i przeciwgorączkowe oraz przeciwzapalne, jednak najskuteczniejsze są leki na zapalnie pęcherza moczowego, które można kupić w aptece bez recepty np. NeoFuragina: http://neofuragina.pl/. Takie preparaty pozwalają na niezwykle szybką walkę z infekcją. W przypadku gdy infekcje pęcherza często się powtarzają konieczna jest wizyta u lekarza. Zapalenia pęcherza nie można lekceważyć gdyż jest to choroba, która zignorowana może doprowadzić do niezwykle bolesnego i niebezpiecznego odmiedniczkowego zapalenia nerek, czyli zakażenia górnych dróg moczowych.

Uwaga! Powyższa porada jest jedynie sugestią i nie może zastąpić wizyty u specjalisty. Pamiętaj, że w przypadku problemów ze zdrowiem należy bezwzględnie skonsultować się z lekarzem!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *