Maluch w kuchni

Zdrowy kurczak zagrodowy – dlaczego tylko ten

O zaletach mięsa drobiowego pisałam już nie raz, gdyż jest ono najbardziej odpowiednie dla dzieci. Maluchy wręcz przepadają za drobiem i chętnie go jedzą. Podając dziecku mięso z kurczaka musimy wybierać to najwyższej jakości. Zdrowy kurczak jest jednym ze składników pełnowartościowe diety dzieci, która jak powszechnie wiadomo wspiera ich prawidłowy wzrost i rozwój.

Zdrowy kurczak z wiejskiej zagrody 

Aby zdobyć pełnowartościowe i zdrowe mięso z kurczaka trzeba się wiele natrudzić. Nie jest to takie łatwe szczególnie jeśli mieszkamy w dużym mieście i daleko jest na prawdziwą polską wieś. Kłamać nie będę, bo zdrowe mięso drobiowe pochodzi tylko z wiejskich hodowli, gdzie drób chowany i karmiony jest w naturalny sposób. Kto miał okazję jeść mięso z takiej wiejskiej kury, ten wie jak bardzo różni się ono w smaku o mięsa kurczaków, które można kupić w każdym sklepie. Już sam wygląd i kolor wiejskiego kurczaka różni się od tego pochodzącego ze masowej hodowli. Skoro jesteśmy tym co jemy, to zadbajmy aby składniki naszych codziennych potraw były zdrowe. Dla każdego rodzica zdrowie dziecka jest najważniejsze, dlatego trzeba starć się o dobrej jakości produkty w tym zdrowego kurczaka, pozbawionego hormonu wzrostu i antybiotyków. Mięso drobiowe z kurczaków ekologicznych jest źródłem łatwo przyswajalnego i co najważniejsze pełnowartościowego białka oraz witamin z grupy B, PP oraz A. Takie mięso jest też chude i lekkostrawne, dzięki czemu bez obaw możemy je podawać nawet niemowlętom na etapie rozszerzania diety.

Skąd brać zdrowego kurczaka?

Po zdrowe mięso drobiowe z kur, nie musimy już jeździć na daleką polską wieś. Na początku trzeba zadać sobie trochę trudu, aby znaleźć sklepy w których sprzedawane są ekologiczne i zdrowe kurczaki z wolnego wybiegu takie jak np. Kurczak Zagrodowy, pochodzący z małych hodowli wiejskich z Podlasia: http://zagrodowy.pl/o-naszym-kurczaku/ . Mięso z takich wiejskich i ekologicznych kurczaków  jest droższe niż to, które możemy kupić w markecie na stoisku mięsnym, lecz na zdrowiu zwłaszcza własnych dzieci nie można oszczędzać.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *